چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۵

عراقچی:

ایران برای تمامی سناریوهای هسته‌ای آمادگی کامل دارد

معاون وزارت امور خارجه در مورد ارائه لایحه برجام به مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه این لایحه باید از سوی دولت انجام شود و وزارت امورخارجه در این رابطه مسئولیتی ندارد/ دستاوردهای هسته‌ای متعلق به فرد خاصی نیست

به گزارش ندای اصفهان، سید عباس عراقچی شامگاه شنبه در مراسم اردوی ملی پیش آهنگان پیشتاز و فرزانه وزارت آموزش و پرورش به همراه خانواده شهدای هسته ای گفت: دستاوردهای هسته ای متعلق به فرد خاصی نیست و به همه ملت ایران تعلق دارد.

معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه افزود: ثمره خون شهدای هسته ای و همت دانشمندان هسته ای در مذاکرات به ثمر نشست و موجب نتیجه بخشی این فرآیند طولانی شد.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: مقاومت ملت ایران باعث شد که ایران در برابر ۶ قدرت که ظاهرا خود را بزرگترین قدرت های دنیا می دانند، در یک نبرد نابرابر به پیروزی دست یابد.

عراقچی با اشاره به دستاوردهای تیم مذاکره کننده هسته ای افزود: این ملت بزرگ ایران و خون شهدای هسته ای و حمایت های مقام معظم رهبری بود که بعد از ۱۲ سال پیروزی را در کارزار هسته ای نصیب ایران کرد.

وی تاکید کرد: از هر زاویه که به مذاکرات و نتایج آن نگاه کنیم ملت ایران برنده است، چراکه آمریکایی ها به دنبال جلوگیری از غنی سازی تا میزان صفر درصد، تعطیلی سایت فردو و آب سنگین اراک بودند و در پی آن شش قطعنامه سازمان ملل و تحریم های یکجانبه بر علیه کشورمان اعمال شد.

عراقچی ادامه داد: مقاومت و وحدت ملت ایران باعث شد که آن ها در ابتدا دست از تهدیدهای نظامی و سپس از تحریم ها دست کشیدند، چراکه ان ها فکر می کردند با این تحریم های فلج کننده می توانند ملت ایران را به زانو در آورند.

این عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای تصریح کرد: حالا مشخص شد که بعد از ۱۲ سال چه کسی با دست پر از مذاکرات بیرون آمد.

وی با طرح سوالاتی از قبیل چه کسی حرف خود را به کرسی نشاند و چه کسی اراده خود را به طرف مقابل تحمیل کرد، گفت: قطعا این ملت ایران بود که با ایستادگی، مقاومت، پیشترفت های صنعت هسته ای و توانمندی های دفاعی دشمنان را ناامید کرد.

در این مراسم که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد از خانواده شهدای هسته ای تجلیل شد.

“عباس عراقچی” همچین  شامگاه شنبه در حاشیه اردوی ملی پیشاهنگان پیشتاز و فرزانه در اردوگاه شهید باهنر تهران در گفتگو با خبرنگار ایرنا در مورد اظهارات دیگر سناتورهای آمریکایی مبنی بر اینکه در صورت رد توافق هسته ای از طرف سنا ایرانی ها پای میز مذاکره حاضر نخواهند شد؟ اظهار داشت: در مورد رویدادهای آینده به دلیل قابل پیش بینی نبودن آن ها اظهار نظر نمی کنیم چرا که تصمیم گیری ها منوط به سپری شدن روند در مجالس کشورها است.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای تمامی سناریوها آمادگی کامل دارد.

عراقچی در مورد ارایه لایحه برجام به مجلس شورای اسلامی گفت: ارایه این لایحه باید از سوی دولت انجام شود و وزارت امورخارجه در این رابطه مسوولیتی ندارد.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز