شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲

کارگردان «رستاخیز» در اختتامیه جشنواره گزارش یک نگرانی:

صدای من به رئیس جمهور نمی‌رسد/ امیدی به وزارت ارشاد ندارم

کارگردان «رستاخیز» همچنان از وضعیت معلق اکران فیلمش گله‌مند است و در اختتامیه جشنواره‌ای با موضوع نگاه مردمی به بحران کمبود آب گفت: متأسفانه صدای من به آقای رئیس جمهور نمی‌رسد و امیدی به وزارت ارشاد ندارم و از وزیر نیرو یاری می‌طلبم.

به گزارش ندای اصفهان ، شب گذشته در اختتامیه دومین جشنواره گزارش یک نگرانی، ویدیوی 5 دقیقه‌ای از فیلم رستاخیز به نمایش در آمد و  از این فیلم به عنوان اثر فاخر سینمای کشور نام برده شد. حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو در  این مراسم از احمدرضا درویش کارگردان «رستاخیز» تقدیر کرد و از این فیلم با عنوان اثر فاخر سینمای ایران یاد کرد.

درویش که در در این مراسم حضور داشت در سخنانی کوتاه، سکوت دوباره‌اش را برای فیلم «رستاخیز» شکست و گفت: من از آقای چیت چیان ممنون هستم که رستاخیر را به عنوان اثر فاخر انتخاب کرده‌اند. نماد آب، نماد بسیار مهمی است که همه را به یاد حوادث کربلا و عاشورا امام حسین (ع) می‌اندازد.

وی افزود: متأسفانه صدای من به آقای رئیس جمهور نمی‌رسد، از آقای چیت چیان می‌خواهم که صدای ما را به رئیس جمهور برساند، تا علاقه‌مندان این فیلم بتوانند این فیلم را تماشا کنند. من دیگر امیدی به وزارت ارشاد ندارم، به همین علت آقای چیت چیان از شما یاری می‌طلبم.

فیلم سینمایی «رستاخیز» با دریافت مجوز اکران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک روز در سینماهای تهران روی پرده رفت ولی به دستور همین وزارتخانه در پایان نخستین روز اکرانش در تاریخ 24 تیرماه از پرده پایین آمد.

سال گذشته قصه اکران شدن و نشدن فیلم سینمایی «رستاخیز»  برای سینمای ایران حاشیه‌ ساز بود از بس که رسانه‌ها به بهانه‌های مختلف از همان اول، آنرا با آب و تاب فراوان تعریف کردند. قصه‌ی اکران دوسانسه، تجمع جلوی وزارت ارشاد، زنِ قمه زن، دستور وزیر برای تعلیق اکران، مصاحبه‌های احمدرضا درویش کارگردان فیلم، ربط دادن عدم اکران به ماجرای مذاکرات 5+1، شکایت عوامل فیلم از وزارت ارشاد و … .

تنها اثر سینمایی عاشورایی، فعلاً در پستو مانده است. مدیران فرهنگی هنوز نتوانسته‌اند مشکل اکران این فیلم را حل کنند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715