پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۴
 پایان عصر طواغیت/ دختران تمدن ساز   

بی حیایی از بی هویتی نشأت می گیرد و امروز آنان که در سایه ی انقلاب عزیز اسلامی قرار دارند از بی معنایی و بالتبع از اباحی گری نجات می یابند. حیا و عفت با ساختارهای ماده گرای دنیای مدرن اگر امکان ظهور داشته باشد امکان دوام ندارد...

ندای اصفهان- هجرت ایزدی (کارشناسی ارشد علوم سیاسی)

عفت در جوامع مدرن با محدودیت هایی در نوع پوشش در محیط های علمی و کاری مشهود است. عفت در بین سکولارهای علی الظاهر متدین هم جایگاه ویژه ای دارد. در بین متدین های ولایت مدار ثمرات وسیعی برای آن فرض می شود لکن به برکات تمدن ساز آن به طور جدی پرداخته نشده است.

با توجه به اقتضائات مدرن دنیای امروز که دختران دیرتر ازدواج می کنند و حضور آن ها در محیط های علمی و اجرایی پررنگ تر است، نوع پوشش و رفتارهای اجتماعی آنان در سلامت جامعه نقش انکارناپذیری دارد.

شاید اغراق آمیز به نظر برسد لکن واقعیت آن است که افق ملت ها به دختران، زنان و مادران آن ملت بستگی دارد. جوامع شهوت زده نمی توانند آرمان های بلند داشته باشند و ملت ها را با در بند کشیدن مطالبات پایان ناپذیر ولی محدود مادی به قهقرا می برند.

وقتی ملتی مشغول شهوات و خودمداری ها شد دیگر راه ها و ظرفیت های تاریخی تعالی خویش را نمی یابد و دائم به دنبال فرصت های خیالی اش خود را ذلیل مستکبران خواهد کرد. ثمره ی اباحی گری در سایه ی بی حیایی نظام سکولار اقدام های سرگردان و ضلالت روز افزون است که از آن گریزی نیست.

روز دختر

پسران و مردان اگر اسیر خواهش های مادی شوند زندگی خویش را تباه ساخته اند و در مقایسه با دختران به مراتب تأثیرات کمتری در انحراف نسل آینده دارند. در مقابل دخترانی که ایثارگر ، رب مدار و عزتمند بار آمده اند می توانند معلمان و مادرانی تمدن ساز باشند. لذا آرزوهای دختران ما نمایانگر افق های آینده ی این ملت است.

دنیای مدرن برای آنکه اهداف مادی خود را محقق کند باید هویت زنان را در راستای غایات خود معنا می کرد. زنان ایثارگرِ عفیف که از منافع مادی خویش بگذرند نمی توانست آن ها را به سود بیشتر برساند لذا دنیای مدرن دختران را از هویت ذاتی فداکارانه شان بیگانه کرد و آن ها را چنان مشغول مدها و ظواهرشان کرد که فقط در پناه جلوه های ظاهری همه چیز معنا پیدا می کرد.

جوامع شهوتران حس زده و بی تقوا که اسیر مطالبات و نیازهای افزون و کاذب مادی است نه تنها حکمت پرور نیست بلکه بنیان علم را هم می سوزاند. آن علمی که در این جوامع رشد می کند صرفا ثمرات عقل ابزاری است که هوس های بشر را پوشش می دهد. در این جوامع اطلاعات به جای علم توسعه می یابد و رسانه ها به پشتوانه ی سرمایه اندوزان به نام علم در حوزه های مختلف تجارت می کنند. چنین جوامع ابزارزده ای را می توان با تهدید و تطمیع اداره کرد. وقتی این گونه روح آزادگی در ملتی بمیرد آن ملت به انتها می رسد.

عالم ماده عالم نزاع است و ملت ها جز با تقوا، جهاد و مبارزه نمی توانند آرمان های خود را محقق کنند. لذا ملت هایی که با هوسرانی می خواهند به مطامع خویش دست یابند در بی تقوایی و محدودیت های گریزناپذیر نزاع هایی را موجب می شوند که بنیان جامعه را می خشکاند.

انقلاب اسلامی با پشتوانه ی غدیر، هویت دختران ما را در دفاع از حریم ولایت معنا کرد. عفت سکولار شاید می توانست تأثیرات حداقلی در حفظ جامعه در کوتاه مدت داشته باشد لکن ظرفیت های عظیم دختر مسلمان امروز فقط در سایه ی نرم افزارها و سازو کارهای انقلابی ظهور یافت.

بی حیایی از بی هویتی نشأت می گیرد و امروز آنان که در سایه ی انقلاب عزیز اسلامی قرار دارند از بی معنایی و بالتبع از اباحی گری نجات می یابند. حیا و عفت با ساختارهای ماده گرای دنیای مدرن اگر امکان ظهور داشته باشد امکان دوام ندارد. با حیای سکولار نمی توان دخترانی تربیت کرد که با ایفای نقش همسری، مادری و نقش های اجتماعی هویت مستکبران را به مبارزه بطلبند و سلطه ی شهوات و ابزار طواغیت را در عالم بشکنند.

دخترانی که هویتشان را در ظواهر خویش و مادیات و مقام و کثرت عناوین نمی یابند و حق طلبانه با رصد وقایع به دنبال انجام وظیفه در نظام الهی اند می توانند افق های جامعه را از حصار تنگ ابزارها برهانند و فرزندان ملت را برای جهاد و ایثار در عرصه های سخت و نرم آماده کنند.

تمدن اسلامی جز با فداکاری قوام نمی یابد و این امر در گام اول فقط و فقط از دختران ما برمی آید. عفت استکبارستیزانه ی این دختران می تواند مرزهای جغرافیایی را در نوردد و امروز نقش ویژه ای در پایان عصر طواغیت ایفا کند.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. تاریخ گفت:

    بلایی که بر سر زنان و دختران مسیحی اوردند امروزه دارند بر سر مسلمانان می اورند
    بروید بخوانید که در ابتدای اجرای این پروژه شوم عکس العمل مردم مسیحی چه بوده است (تظاهرات و درگیری و …)

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز