شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵

خبری که از خروجی منبع اصلی حذف شد

بن‌سلمان: عربستان 20 درصد هزینه تبلیغات کلینتون را می‌دهد

پسر شاه عربستان گفت که کشورش مثل همه انتخاباتهای گذشته آمریکا، امسال هم بخشی از هزینه تبلیغات دو حزب آمریکایی از جمله ۲۰ درصد هزینه تبلیغات هیلاری کلینتون را پرداخت می‌کند؛ سپس این خبر حذف شد.

به گزارش ندای اصفهان، «محمد بن سلمان» وزیر دفاع، جانشین ولی‌عهد و پسر شاه سعودی دیروز وارد واشنگتن شد و دیشب با «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کرد.

همزمان با آغاز این سفر، سخنان او در خبرگزاری رسمی اردن «پترا» که این رسانه دولتی اردنی آن را ساعاتی بعد از انتشار، از خروجی حذف کرد، جنجال برانگیز شده است.

پترا در گزارشی با عنوان «جانشین ولی‌عهد عربستان به آمریکا می‌رود»، به نقل از بن سلمان نوشت که عربستان 20 درصد هزینه تبلیغات هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را می‌دهد؛ این خبر ساعاتی بعد از روی خروجی وبسایت خبرگزاری اردن حذف شد.

خبرگزاری اردن با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد که «آنچه برخی رسانه‌ها به نقل از پترا درباره جانشین ولی‌عهد درست نیست و سایت این خبرگزاری دچار اختلال فنی شده است…». این خبرگزاری مدعی شده است که وبسایتش هک شده و این خبر را مسئولان خبرگزاری منتشر نکرده‌اند.

طبق گزارش «پترا»، بن سلمان به حمایت سخاوتمندانه کشورش از نامزدان دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا اشاره کرده و گفته است که «عربستان طی سالهای گذشته از حمایت مالی تبلیغات انتخاباتی دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات دریغ نکرده است… طبق معمول عربستان 20 درصد تبلیغات انتخاباتی هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات را در انتخابات پیش‌رو پرداخت می‌کند در حالی که برخی نیروهای موثر در کشور این حمایت از کلینتون را به این دلیل که زن است، نمی‌پسندند».

«مجتهد» فعال توییتری سعودی مشهور، در واکنش به این خبر و حذف آن نوشت که این مسئله برای کلینتون دردسر خواهد شد. مجتهد با توجه به قانون آمریکا که دریافت کمک مالی از دولتهای خارجی را برای انتخابات، جرم تلقی می‌کند، نوشت «این ابله (در اشاره به بن سلمان) این را نفهمیده است.. برای همین خبرگزاری پترا، خبر را حذف کرده است».

پیشتر بن سلمان در گفت‌وگو با وبگاه خبری «بلومبرگ» آمریکا گفته بود که «عربستان در انتخابات آمریکا دخالت نمی‌کند. ما آن را از امور داخلی این کشور قلمداد می‌کنیم».

وبگاه میدل‌ایست آنلاین با اشاره به این موضوع نوشته است که «اولین بار نیست که هیلاری کلینتون به استفاده از پول عربستان در تبلیغات انتخاباتی متهم می‌شود». رند پل نماینده حزب جمهوری‌خواه پیشتر گفته بود که کلینتون از عربستان کمک مالی می‌گیرد. رند پل گفته بود «کلینتون نمی‌تواند در این ادعا خود که حامی حقوق زنان است صادق باشد، در حالی که از عربستانی کمک مالی می‌گیرد که زن را شهروند درجه دو حساب می‌کند».

روزنامه الاخبار لبنان نیز در این خصوص نوشت: این گزارش خبرگزاری پترا همزمان با سفر بن سلمان به آمریکا منتشر سپس از خروجی آن حذف شد… این اتفاق، لغزش جدیدی از طرف سعودی‌هاست که قربانی‌اش ممکن است هیلاری کلینتون باشد.

الاخبار افزود: این روزها عادی شده است که اعضای خاندان حاکم بر عربستان حرف‌های جنجالی بزنند و بعد بدون اینکه از آن عقب‌نشینی کنند، خبرش حذف می‌شود.

چندی پیش نیز روزنامه الوطن عربستان به نقل از ولی‌عهد این کشور -محمد بن نایف- نوشت که جنگ یمن بیش از انتظار طول کشیده و متحدان عربستان به ماموریت‌های خود در جنگ یمن عمل نکرده‌اند.

بن نایف همچنین اذعان کرده بود که عربستان انتظار داشت طبق وعده‌ها،‌ با کمک ترکیه و آمریکا، نظام سوریه ساقط شود اما هیچ یک از وعده‌ها عملی نشد.

وبسایت روزنامه الوطن ساعتی پس از انتشار این گزارش، آن را از خروجی خود حذف کرد و مدعی شد که سایتش هک شده است.

مجتهد در خصوص سفر بن سلمان به آمریکا نوشته است که «او خیلی خوشحال است که در شرکت [حمل و نقل] اوبر (Uber) به ارزش 13 میلیارد ریال (سعودی) سرمایه‌گذاری کرده. به همین دلیل احتمالا در سفرش به آمریکا به سانفرانسیسکو هم برود. او پیشاپیش تعداد زیادی اتاق در هتل ورمونت و 50 خودرو کادیلاک 2016 و تعداد زیادی خودرو سکالید و مرسدس بنز 500 رزرو کرده است.

%image_alt%
تصویر خبر حذف شده از خروجی پترا

%image_alt%
خبر پترا در کش گوگل

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715