دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان خبر داد

سنجش بینایی 166 هزار کودک 3 تا 6 سال در اصفهان/ وجود 4900 کودک مبتلا به اختلالات بینایی

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان ضمن اشاره به سنجش بینایی ۷۰ درصد کودکان سه تا ۶ سال گفت: از بین ۱۶۶ هزار کودک معاینه شده، حدود ۴ هزار و ۹۰۰ نفر از آنها دچار تنبلی و اختلالات بینایی هستند.

به گزارش ندای اصفهان ،سعید صادقی ضمن اشاره به برگزاری برنامه سنجش بینایی کودکان سه تا 6 ساله باهدف هدف پیشگیری از نابینایی و کم بینایی گفت: با مشارکت آموزش‌ و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی به‌ منظور تشخیص به هنگام اختلالات بینایی طرح سنجش بینایی در مهدهای کودک و پایگاه‌های سنجش بینایی اجرا می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به برنامه سنجش بینائی کودکان 3 تا 6 سال اظهار کرد: 4900 کودک در پایگاه‌های سنجش بینائی، دچار اختلالات بینائی تشخیص داده شدند و به سطوح بالاتر درمانی ارجاع شدند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان از معاینه 166 هزار کودک خبر داد و افزود: بالغ‌ بر 4900 نفر از این کودکان دچار اختلالات بینایی و به‌ طور خاص 737 کودک مبتلابه تنبلی چشم تشخیص هستند که تنبلی چشم به‌ عنوان نوعی اختلال بینایی اگر به‌ موقع تشخیص داده نشود می‌تواند فرد را از یک یا هر دو چشم نابینا یا کم‌بینا می‌کند.

وی با اشاره به هزینه‌های گزافی که نابینایی بر فرد، خانواده و جامعه تحمیل می‌کند خاطر نشان کرد: با اجرای برنامه‌های غربالگری امیدواریم بتوانیم از بروز نابینایی جلوگیری کنیم که تعداد کودکان معاینه شده در این طرح 70 درصد از کودکان 3 تا 6 ساله را تشکیل می‌داد و برای پوشش حداکثری این برنامه نیاز به همکاری دستگاه‌ها، رسانه‌ها و به‌ ویژه اقبال و همکاری والدین داریم.

انتهای پیام/

منبع:بهزیستی استان اصفهان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715