جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: ورزشي
چاپ خبر
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۴

استقلال تهران صفر- ذوب‌آهن ۲

یحیی و ذوب‌آهن قاتل استقلال/ اصفهان پایتخت فوتبال ایران

تیم فوتبال ذوب‌آهن در یک بازی برتر با نتیجه دو بر صفر استقلال را شکست داد و به اولین برد خود در لیگ پانزدهم دست پیدا کرد.

هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران
استقلال تهران صفر-ذوب‌آهن  2
ورزشگاه: آزادی
تماشاگر: 35 هزار نفر
گل‌ها: احسان پهلوان دقیقه 63 و مرتضی تبریزی دقیقه 85 برای ذوب‌آهن
اخطارها: هرایر مگویان و محسن کریمی از استقلال، مرتضی تبریزی و رشید مظاهری از ذوب‌آهن
اخراج: مجتبی حسینی مربی ذوب‌آهن
استقلال تهران: مهدی رحمتی، هرایر مگویان، امین حاج محمدی، میثم مجیدی، محمد رضا خرسندنیا (79-ریوالدو باربوسا)، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، آرش برهانی (60-جاسم کرار(71-محسن کریمی)، خسرو حیدری، جابر انصاری و پروپیچ
سرمربی: پرویز مظلومی
ذوب‌آهن: محمد رشید مظاهری، علی حمام، مهدی مهدی پور، حجت حق وردی، محمد نژادمهدی، مهرداد قنبری، اکبر صادقی، دانیال اسماعیلی فر (84-مرتضی تبریزی)، احسان پهلوان،کاوه رضایی (92-محمدرضا عباسی)، مهدی رجب‌زاده (89-سید محمدرضا حسینی)
سرمربی: یحیی گل محمدی
کادر داوری: یداله جهانبازی- رضا سخندان- آرمان اسعدی- سعید بخشی زاده
ناظر داوری: مسعود عنایت
شرح بازی:
تیم فوتبال ذوب‌آهن بعد از دو باخت متوالی در آغاز لیگ امسال در حالی به دیدار استقلال رفت که سابقه خوب نماینده فوتبال اصفهان در نبرد با استقلال امیدواری بسیار زیادی برای هواداران ذوب‌آهن ایجاد کرده بود. از طرف دیگر استقلال هم قصد داشت تا سومین بازی خودش را هم با کسب 3 امتیاز به پایان برساند و جایگاه خودش در صدر جدول را از سپاهان پس بگیرد. بازی با برتری نسبی استقلالی‌ها آغاز شد و شاگردان پرویز مظلومی با سانترهای خسرو حیدری خطراتی را بر روی دروازه استقلال ایجاد کردند که این توپها به ثمر ننشست. از طرف دیگر ذوب‌آهن با همان بازی همیشگی خودش و ارسال پاسهای کوتاه سعی در کنترل بازی داشت و در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسید.
اما در نیمه دوم شرایط کاملا متفاوت بود و بازی برتر ذوب‌آهن باعث شد تا استقلالی‌ها حرفی برای گفتن نداشته باشند. حرکات قنبری از جناح چپ و دوندگی کاوه رضایی عاملی برای خستگی خط دفاع استقلال بود و اگر درخشش رحمتی و بی دقتی مهاجمان ذوب‌آهن نبود شاید یک نتیجه عجیب در این بازی رقم خورده بود. اما در نهایت ذوب‌آهن با شایستگی به اولین برد خودش دست پیدا کرد تا بازگشت باشکوهی به لیگ پانزدهم داشته باشد.
شرح گل‌ها:
(1-0ذوب‌آهن) دقیقه63- فرار کاوه رضایی از راست و پاس عرضی این بازیکن به مقابل محوطه شش قدم استقلال با اشتباه مگویان همراه شد تا پهلوان از راه برسد و با یک ضربه نوک پا اولین گل ذوب‌آهن در لیگ امسال را به ثمر برساند.
(2-0ذوب‌آهن) دقیقه85-بر روی یک ضد حمله کاوه رضایی نصف زمین را طی کرد و وارد محوطه جریمه استقلال شد ولی در لحظه آخر ضربه به موقع را نزد تا توپش به تبریزی برسد و او هم بعد از دو دریبل متوالی دروازه خالی استقلال را باز کرد.

دقایق حساس:
دقیقه 5-پاس پژیچ در داخل محوطه جریمه به جابر انصاری رسید و ضربه آرام این بازیکن توسط رشید مظاهری جمع شد.
دقیقه 9-خسرو حیدری بعد از دریبل دو بازیکن توپ را به دهانه دروازه ذوب‌آهن فرستاد اما حق‌وردی زودتر از بقیه بازیکنان توپ را دفع کرد.
دقیقه 10-فرار جابر انصاری از راست تا داخل محوطه جریمه نفوذ کرد و با یک پاس عرضی توپ را در مقابل پای آرش برهانی کاشت اما این بازیکن با یک ضربه بی دقت توپ را به بالای دروازه ذوب‌آهن فرستاد
دقیقه 16-سانتر خسرو حیدری از جناح چپ به روی تیر دو و ضربه سر آرش برهانی راهی به دروازه ذوب‌آهن پیدا نکرد.
دقیقه 24-پاس انصاری بر روی نقطه پنالتی به پژیچ رسید و این بازیکن هم بعد از یک چرخش با یک شوت محکم دروازه ذوب‌آهن را با خطر روبرو کرد که مظاهری توپ را برگشت داد.
دقیقه 30-سانتر حیدری از راست با ضربه سر میثم مجیدی همراه شد تا توپ در موقعیتی مناسب به پژیچ برسد اما رشید مظاهری با خروجی به موقع ضربه پژیچ را که از داخل محوطه شش قدم زده شده بود را دفع کرد.
دقیقه 38-حرکت پا به توپ کاوه رضایی در پشت محوطه جریمه استقلال و شوت پای چپ این بازیکن با برخورد به مدافعان استقلال راهی کرنر شد.
دقیقه 50-فرار سریع حمام از جناح راست و پاس عرضی این بازیکن به مقابل دروازه استقلال با تکل به موقع مگویان راهی کرنر شد.
دقیقه 56-فرار قنبری از جناح چپ یک موقعیت مناسب را نصیب ذوب‌آهن کرد اما پاس نهایی این بازیکن خوب نبود و چشمی توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 69-بر روی یک ضدحمله کاوه رضایی با یک پاس مناسب توپ را به اسماعیلی‌فر رساند اما اسماعیلی‌فر ضربه‌اش را بی دقت زد تا رحمتی توپ را برگرداند.
دقیقه 71-پاس قنبری از چپ در مقابل کاوه رضایی قرار گرفت تا مهاجم ذوب‌آهن با یک بغل پای دقیق توپ را به سمت دروازه استقلال بفرستد اما رحمتی با یک واکنش خوب توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 78-توپ در یک موقعیت مناسب در داخل محوطه جریمه ذوب‌آهن به پژیچ رسید اما باز هم رشید مظاهری با یک خروج خوب راه توپ را بست.
دقیقه 80-یک و دوی رضایی و قنبری در نهایت یک موقعیت مناسب را نصیب مدافع ذوب‌آهن کرد اما رحمتی با یک شیرجه بلند دروازه تیمش را نجات داد.
دقیقه 82-فرار رجب‌زاده از چپ و پاس او به مقابل دروازه با ضربه دقیق کاوه رضایی همراه شد اما توپ بعد از عبور از بین پاهای رحمتی عرض دروازه استقلال را طی کرد.
دقیقه 90-سانتر حیدری از راست از مقابل پای پژیچ و کریمی گذشت تا این موقعیت استقلال به هدر برود.

اتفاق ویژه:
یحیی گل محمدی در چهارمین بازی خود با تیم ذوب‌آهن برابر استقلال موفق شد سومین باخت را به این تیم تحمیل کند تا یک رکورد فوق العاده را در مقابل آبی‌های پایتخت بدست آورد.
بهترین بازیکن:
احسان پهلوان یک گل ارزشمند برای تیمش زد ولی عملکرد کاوه رضایی و رشید مظاهری هم تاثیر بسیار زیادی در برد تیم گل محمدی داشت.

منبع: ایمنا

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715