جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۲

عضو ستاد برگزاری نمایشگاه‌های استان اصفهان خبر داد

از برگزاری برنامه شب‌شعر تا تئاتر عروسکی در نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان

عضو ستاد برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان گفت: در حاشیه برنامه‌های نمایشگاه قرآن و عترت، ویژه‌برنامه‌هایی تحت عنوان شب‌شعر ، تئاترهای عروسکی و برنامه‌های مختلفی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته‌ شده است.

به گزارش ندای اصفهان ، حمیدرضا صادق‌زاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اظهار کرد: از 12 سال پیش تاکنون هرساله حسنه‌ای تحت عنوان نمایشگاه قرآن و عترت در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برگزار می‌شود.

وی افزود: سیر حضور مجموعه‌های قرآنی و متقاضیان گرفتن غرفه در نمایشگاه قرآن و عترت با ثبت‌نام در سایت آغاز می‌شود که پس‌از آن ستاد برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان با توجه به محموله‌ها و دستاوردهای قرآنی آن مجموعه‌ها، برای شرکت و گرفتن غرفه متقاضیان تصمیم می‌گیرد.

عضو ستاد برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان در خصوص آمار متقاضیان این دوره از نمایشگاه قرآن و عترت تصریح کرد: بیش از 240 مجموعه متقاضی این دوره از نمایشگاه قرآن و عترت بودند که با توجه به تصمیم‌گیری‌ها و تخصص‌بینی‌های ستاد برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان جمعاً 149 مجموعه از این تعداد، برای شرکت و گرفتن غرفه در نمایشگاه قرآن و عترت انتخاب شدند.

وی در خصوص برخی از مجموعه‌ها و نهادهایی که در این دوره از نمایشگاه قرآن و عترت شرکت دارند، گفت: انتشارات قرآنی، تولیدکنندگان نرم‌افزارهای قرآنی و ادارات دولتی اعم از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، اداره اوقاف و امور خیریه و سازمان تبلیغات اسلامی از جمله شرکت‌کنندگان در برگزاری این دوره از نمایشگاه قرآن و عترت هستند.

صادق‌زاده بابیان برگزاری یک فعالیت متنوع در سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت، گفت: در نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان در سال جاری فعالیت متنوعی تحت عنوان محیط‌زیست در قرآن عترت با توجه به فرمایشات و توصیه مقام معظم رهبری که فرمودند تبیین محیط‌زیست برای مردم بسیار مهم است، صورت گرفته است که در سالن 4 این دوره از نمایشگاه قرآن و عترت میزبان دوست داران قرآن و محیط‌زیست است.

وی در خصوص اجرای ویژه‌برنامه‌های متنوع در حاشیه نمایشگاه قرآن و عترت خاطر نشان کرد: در حاشیه برنامه های نمایشگاه قرآن و عترت، همایش‌ها و ویژه‌برنامه‌هایی تحت عنوان شب‌شعر، تئاترهای عروسکی و نمایش‌های عروسکی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن همایش‌های محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، برگزار می‌شود.

مشاور فرهنگی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان در خصوص به نمایش گذاشتن نسخ خطی قرآن‌های قدیمی عنوان کرد: یکی از 22 غرفه‌ای که به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اختصاص داده‌ شده است، نسخ خطی قرآن‌های قدیمی را در سال اول برای علاقه‌مندان در این دوره از نمایشگاه قرآن و عترت به نمایش می‌گذارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در این دوره نمایشگاه قران و عترت که عصر امروز افتتاح می‌شود، از طرح‌های قرآنی، برنامه‌های کاربردی در تلفن همراه با رویکردهای قرآنی، کتاب‌های قرآنی و برنامه‌های کامپیوتری با حضور پرشور مردم رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715