جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
مجموعه پوسترهای سیر نمایشگاهی +نحوه خرید
 (جنگی که نمی بینیم!) پوستر شماره ۳: لوک خوش شانس   

لوک خوش شانس روند تکاملی را طی نمی کند و در واقع او یک انسان کامل نیست بلکه فقط وظیفه مبارزه با تبهکاران را دارد. آمریکا در انیمیشن لوک خود را به عنوان «کلانتر جهان» معرفی می کند و القا می کند که مبارزه با تبهکاران تنها با قدرت بلامنازع ما ممکن خواهد بود

به گزارش ندای اصفهان، مجموعه پوسترهای «جنگی که نمی بینیم!» پژوهشی پیرامون شخصیت های انیمیشنی و مخرب غربی است که در آن ۲۰ شخصیت کارتونی و کمپانی های بزرگ انیمیشن سازی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.

گفتنی است، این سیر نمایشگاهی کاری از موسسه «فرهنگ اول» است که نسخه پیش نمایش آن به مرور در پایگاه خبری تحلیلی ندای اصفهان نیز منعکس خواهد شد. هر شخصیت در قالب یک اینفوگرافی معرفی شده است.

برای تهیه سیر نمایشگاهی «جنگی که نمی بینیم؟!» می توانید به سایت farhangeaval.ir مراجعه نمایید و یا با شماره ۰۳۱۹۵۰۱۹۵۹۰ تماس بگیرید.

کانال تلگرام فرهنگ اول: @farhangeaval_ir

جنگ نرم

لوک خوش شانس

لوک خوش شانس دارای پیراهن زرد رنگ و جلیقه ای سیاه و دستمال قرمز است. او هیچ خانواده ای ندارد و همیشه تنها و با حیواناتش زندگی می کند.

این موضوع در واقع بیانگر همان جامعه اومانیستی آمریکا است، لوک خوش شانس نیز یک نجات دهنده و در اصل یک منجی است (منجی به قیود خانواده نباید تعلق داشته باشد) مقید نبودن منجی ها به خانواده در اکثر شخصیتهای انیمیشنی ساخته شده توسط غرب به چشم می خورد به عنوان مثال در شخصیت هایی مانند مرد عنکبوتی، بت من، بن تن، لوک خوش شانس، پاندای کنگ فو کار و … که در آینده به برخی از آنها خواهیم پرداخت این موضوع مشهود است.

لوک خوش شانس در طول این انیمیشن روند تکاملی را طی نمی کند و در واقع او یک انسان کامل نشان داده می شود بلکه فقط وظیفه مبارزه با تبهکاران را دارد.

آمریکا در انیمیشن لوک خود را به عنوان «کلانتر جهان» معرفی می کند و به ذهن مخاطب القا می کند مبارزه با تبهکاران تنها با قدرت بلامنازع آمریکا ممکن خواهد بود.

لوک از حامیان سرخ پوستان امریکا است و همیشه سعی می کند تا از نزاع میان قبیله ها جلوگیری کند اما آنچه در واقعیت وجود دارد اهمیت ندادن آمریکا به سرخ پوستان و سیاه پوستان و برخوردار نبودن آنها از کمترین حقوق خود در امریکا است.

شرکتهای سازنده گوناگونی از کشورهای آمریکا، فرانسه، آلمان، بلژیک، هند و… در جهانی شدن این شخصیت نقش داشته اند.

تا کنون ۱۰ بازی ویدیوئی از شخصیت لوک ساخته شده است، همچنین دو فیلم سینمایی در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۰۴ توسط فرانسه و یک فیلم در سال ۱۹۹۱ توسط آلمان از این شخصیت ساخته شده است.

لوک خوش شانس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز