سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۴
دبیرکل حزب‌الله لبنان:
 جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ بسیاری از راهبردهای نظامی را در جهان تغییر داد   

سیدحسن نصرالله افزود: سران دشمن در جنگ ژوئیه احساس تحقیر و خواری می‌کردند/ قتل، ویرانی و کشتار مانند آنچه امروز در یمن رخ می‌دهد باعث شکست ملت‌ها نمی‌شود/ آمریکا در جنگ با داعش جدی نیست.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود در مراسم نهمین سالگرد پیروزی مقاومت بر ارتش اسرائیل، گفت: آمریکا در مبارزه با تروریسم و جنگ با داعش جدی نیست. آمریکا نمی خواهد داعش در سوریه اکنون هدف قرار بگیرد، زیرا می خواهد از داعش برای تجزیه این کشور استفاده کند.

نصرالله درباره توانایی مخالفان مسلح سوری برای مقابله با داعش ابراز تردید کرد.

سید حسن نصرالله گفت: اسرائیل پذیرفت با نیروی هوایی نخواهد توانست نبرد را به نفع خود به پایان برساند.

نصرالله افزود: قتل، ویرانی و کشتار مانند آنچه امروز در یمن رخ می دهد باعث شکست ملت ها نمی شود.

وی خاطر نشان کرد: جنگ ژوئیه سال ۲۰۰۶ بسیاری از راهبردهای نظامی را در جهان تغییر داد. هر وجب از خاک لبنان حفره ای خواهد بود که در آن تانک های دشمن ویران و نظامیانش کشته خواهند شد. ارتش اسرائیل هیچ راهبرد موفقی درلبنان نخواهد داشت. راهبرد ما در برابر راهبرد حمله زمینی دشمن، راهبرد وادی الحجیر خواهد بود.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: سران دشمن در جنگ ژوئیه احساس تحقیر و خواری می کردند.

نصرالله گفت: نبرد وادی الحجیر همه طرح های نظامی دشمن را ناکام گذاشت و برای آنها چاره ای جز عقب نشینی باقی نگذاشت. دشمن به پیروزی در جنگ ژوئیه نیاز داشت و می خواست با این پیروزی بتواند شرایط خود را به مقاومت تحمیل کند. بزرگترین عملیات هلی برن نیرو از سال ۱۹۷۳ در وادی الحجیر در جنگ ژوئیه سال ۲۰۰۶ انجام شد.

نصراالله افزود: در وادی الحجیر دهها تانک مرکاوی ارتش دشمن منهدم و دهها افسر و سرباز از نیروهای ویژه این رژیم کشته و زخمی شدند. اسرائیلی ها در اینجا جهنم را حس کردند. اسرائیل قصد داشت مناطق جنوب رود اللیطانی را اشغال کند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: از وادی الحجیر آموختیم هر نوع اشغالگری را با توسل به همه شیوه های در دسترس رد کنیم. مقاومت با پیروزی خود معادلات را تغییر داد. مقاومت ما ادامه دارد و همچنان پیروزی هایی را به دست می آورد و توطئه هایی را ناکام می گذارد.

نصرالله افزود: در جنگ ژوئیه شاهد پایداری نظامی در میدان همزمان با پایداری مردمی و سیاسی با وجود بعضی اختلافات بودیم. نبرد وادی الحجیر در جنگ ژوئیه سرنوشت ساز بود.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: ما در برابر پیروزی الهی در چهاردهم اوت قرار داریم که خداوند آن را به ما اعطا کرد. این پیروزی از جمله نعمت های بزرگ الهی برای ماست که در شکر آن ناتوان هستیم. آنچه در جنگ ژوئیه رخ داد معجزه الهی بود.

نصرالله گفت: بازگشت خانواده ها در چهاردهم اوت سال ۲۰۰۶ به روستاهایشان قویترین پاسخ مردمی، سیاسی، میدانی و روانی به متجاوزان و اهداف آن بود.

وی افزود: ما وادی الحجیر را برای برگزاری مراسم امسال انتخاب کردیم چون این منطقه با توجه به نقش آن در جنگ ژوئیه اهمیت نمادین دارد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ما به همه مبارزان قهرمان مقاومت که در جنگ ژوئیه تا آخرین قطره خون خود جنگیدند درود می فرستیم. به همه شرکت کنندگان در مقاومت و همه کسانی که شهید شدند یا مجبور به مهاجرت شدند درود می فرستیم.

نصرالله افزود: با فداکاری مجاهدان پیروزی ها ادامه خواهد داشت و پیروزی شما دائم خواهد بود. دست همه خانواده های شهدا، مجروحان و مبارزان را می بوسم.

وی خواستار اعلام روز چهاردهم اوت به عنوان روز پیروزی الهی در لبنان شد.

دبیرکل حزب الله لبنان جنایت اخیر گروه تکفیری صهیونیستی داعش در شهرک صدر بغداد را محکوم کرد.

نصرالله افزود: نبرد با این تهدید بزرگ طولانی و دشوار خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: پایگاه خبری فتن

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز