دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: ورزشي
چاپ خبر
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۳
سپاهان

سپاهان بازهم برنده جنگ شاهینی ها/ پرسپولیس در اصفهان هم ۴ تایی شد!

تیم فوتبال سپاهان سومین ۳ امتیاز متوالی‌اش را با سومین پیروزی خانگی‌اش جشن گرفت.

ندای اصفهان/ هفته سوم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس
دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس
ورزشگاه: فولادشهر
تماشاگر: ۱۲ هزار نفر
گل‌ها: احسان حاج صفی(۸)، مایکل اومانیا(۳۹- گل به خودی)، هادی عقیلی(۵۷- پنالتی) و محمدرضا خلعتبری(۸۲) برای سپاهان- مهدی طارمی(۱۳)، امید عالیشاه(۳۳) برای پرسپولیس

اخطارها: علی علیپور(۱۱)، کمال کامیابی نیا (۳۶)، امید عالیشاه(۸۳)، مهرداد کفشگری(۵۶)، محمد انصاری(۷۱) از پرسپولیس- محمدرضا خلعتبری (۳۵)، علی کریمی(۳۶)، عبدالله کرمی(۶۳) از سپاهان

سپاهان: شهاب گردان، وریا غفوری، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، حبیب گردانی، میلاد سرلک(۵۷- فوزیل موسایف)، علی کریمی، محمد رضا خلعتبری(۹۰+۲- وحید نجفی)، مهدی شریفی(۸۳- حسین پاپی)، احسان حاج صفی و رسول نویدکیا
سرمربی: حسین فرکی
پرسپولیس: ایمان صادقی، وحید حیدریه(۵۱- محمد انصاری)، مایکل اومانیا، لوکا ماریچ، رامین رضاییان، مهرداد کفشگری، کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده، امید عالیشاه، علی علی پور(۷۵- جری ریکاردو)، مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ
کادر داوری: حسین زرگر، محمدرضا ابوالفضلی، حسن ظهیری و محمد ملکی
شرح بازی:
سپاهان که در این بازی برای اولین بار در فصل جدید با یک هافبک طراح تخصصی در لیست ۱۱ نفره خود بازی را آغاز کرد با پرسپولیسی رو به رو شد که بر خلاف پیش بینی‌ها با توپ پر و استفاده از دو مهاجم در ترکیب اولیه خود نبض بازی را از همان سوت آغاز در دست گرفت. البته این سپاهان بود که روی یک ضد حمله گل‌های پرشمار این بازی را آغاز کرد و توسط حاج صفی به لطف پاس گل زیبای خلعتبری از مهمان خود پیش افتاد. پرسپولیس که پرس در یک سوم دفاعی حریف را در دستور کار داشت اما واکنش سریعی به این گل نشان داد و روی حرکت انفرادی و پا به توپ طارمی کار را به تساوی کشاند.
این پایان کار نبود و پرسپولیس که توپ و میدان را در دست داشت گل دوم را هم البته روی یک ضد حمله به ثمر رساند و از میزبان قدرتمند خود پیش افتاد. در ادامه سپاهان میزبان هم مانند پرسپولیس واکنش سریعی به گل خورده نشان داد و روی یک نفوذ از سمت راست گل تساوی را به ثمر رساند تا ۴ گل نیمه اول به طور مساوی تقسیم شده باشد.
پرسپولیس که در نیمه اول فشار سنگینی را به خاطر پرس سنگین روی بازیکنان صاحب توپ سپاهان متحمل شده بود در نیمه دوم نشانی از آن پرسپولیس نیمه اول نداشت و این سپاهان بود که برتری خود را در خانه تحمیل کرد. در حالی که در اوایل نیمه اول مهدی طارمی یک موقعیت تک به تک خوب را از دست داده بودی دقایقی بعد این احسان حاج صفی بود که با زرنگی از کفشگری پنالتی گرفت تا بار دیگر این میزبان باشد که با ضربه پنالتی عقیلی از حریف پیش بیافتد. در ادامه سپاهان باز هم میل به گلزنی و افزایش گل‌های زده داشت و به نظر می‌رسید پرسپولیس دیگر توان حمله و بازگرداندن نتیجه را ندارد. حاصل همه حملات و موقعیت‌های بالای ۹۰ درصد سپاهان اما فقط یک گل بود که روی اشتباه کامیابی نیا و ضربه خلعتبری به ثمر رسید.
پرسپولیس برانکو در این بازی ریسک بزرگی کرد و در خانه سپاهان تیم هجومی را روانه میدان کرد اما شاگردان برانکو عملاً از اواسط نیمه دوم کم آورده بودند.
شرح گل:
۱-۰(۸- سپاهان)- در یک ضد حمله توپ به خلعتبری رسید و او با دید باز و یک پاس در عمق زیبا حاج صفی را در سمت چپ صاحب توپ کرد تا پیش برود و با یک ضربه رو پا به زاویه مخالف میزبان را خیلی زود پیش بیاندازد.
۱-۱(۱۳- پرسپولیس)- مهدی طارمی از میانه‌های زمین سپاهان در سمت راست پا به توپ شد و پس از پشت سر گذاشتن عقیلی توپ را روی پای راستش آورد و با یک بغل پای دقیق بازی را به تساوی کشاند.
۱-۲(۳۳- پرسپولیس)- پس از اینکه حبیب گردانی در سمت چپ توپ را از دست داد علیپور در ضد حمله توپ را از میانه میدان گرفت و پیش رفت و پس از تک به تک شدن با گردان توپ را به علیپور سپرد تا او دروازه خالی را باز کند.
۲-۲(۳۹- سپاهان)- نفوذ رسول نویدکیا از سمت راست با ارسال زمینی و تند و تیز او همراه شد که پس از برخورد به اومانیا تبدیل به گل تساوی شد.
۳-۲(۵۷- سپاهان) پنالتی- پس از خطای پنالتی کفشگری روی حاج صفی، عقیلی از روی نقطه پنالتی دوباره میزبان را پیش انداخت.
۴-۲(۸۲- سپاهان)- ضربه سر رو به عقب اشتباه کمال کامیابی نیا خلعتبری را با دروازه بان تک به تک کرد تا برتری سپاهان با ضربه تمام کننده خلعتبری دو برابر شود.
دقایق حساس:
دقیقه ۲- ارسال حاج صفی از سمت چپ را مهدی شریفی از پشت سر مدافع با ضربه سر قطع کرد اما توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۲۰- کرنر حاج صفی در شلوغی محوطه جریمه جلوی پای کریمی افتاد اما ضربه او در دو سه قدمی دروازه از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه ۳۵- ارسال وریا غفوری از سمت با ضربه سر کریمی همراه شد اما ضربه او درست در جایی رفت که صادقی ایستاده بود.
دقیقه ۳۸- پاس پشت دفاع علی کریمی به شریفی رسید اما ضربه آرام او در دستان صادقی جای گرفت.
دقیقه ۵۴- پاس در عمق عالیشاه به طارمی رسید اما ضربه او در حالت تک به تک با برخورد به دستان گردان راهی کرنر شد.
دقیقه ۷۲- پاس رسول نویدکیا از سمت چپ در آستانه دروازه روی پای شریفی نشست اما ضربه او به طرز خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۷۳- حاج صفی از سمت چپ فرار کرد و پس از دریبل تحقیر آمیز رضاییان با دروازه بان تک به تک شد اما پاس او به تیر دور و ضربه نویدکیا را انصاری از روی خط در آورد.
اتفاق ویژه:
در لیگی که اکثر بازی‌های آن کم گل از آب در می‌آید، ۶ گل در یکی از حساس‌ترین نبردهایش اتفاق بسیار خوبی بود و امشب تماشاگران فوتبال از تماشای یک دیدار جذاب سیراب شدند.
بهترین بازیکن:
احسان حاج صفی امشب در سمت چپ هر کار که خواست کرد و رامین رضاییان شب بسیار سختی را در تقابل با او پشت سر گذاشت.

منبع: ایمنا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با جوایز ویژه- برای ارسال آثار کلیک کنید
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز