چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۰

انتقاد شدید روزنامه آفتاب‌یزد به اعضای فراکسیون امید

اگر برخی «منافقانه» دم نمی‌زدند که «لاریجانی بر عارف ارجح است» نمایندگان اصلاح‌طلب فکر «خیانت» به سرشان نمی‌زد

سردبیر روزنامه‌ آفتاب‌یزد نوشت: اگر اصلاح‌طلبان خارج از مجلس منافقانه دم نمی‌زدند که «لاریجانی بر عارف ارجح است» آن نمایندگانی که با بلیت اصلاح‌طلبی وارد مجلس شدند فکر خیانت به سرشان نمی‌زد که عکس با عارف بگیرند و روی برگه رأی‌ خود نام لاریجانی را بنویسند.

به گزارش ندای اصفهان ، سیدعلیرضا کریمی، سردبیر روزنامه آفتاب‌یزد در سرمقاله امروز (95/3/10) این روزنامه نوشت: شاید که نه حتما اکنون غلامحسین کرباسچی از این که علی لاریجانی رئیس مجلس شده از حمید رسایی خوشحال‌تر و راضی‌تر است. سِرّ رئیس نشدن محمدرضا عارف نیز همین گزارش چند کلمه‌ای است.

فکر می‌کنم بهتر است به جای تحلیل‌های عجیب و قریب و قلمبه و سلمبه بی‌تعارف با مردم سخن بگوییم و اذعان نماییم که دیروز در صحن علنی مجلس صدای همه به گوش رسید. الا صدای اکثریت ملتی که هفتم اسفند پای صندوق رای رفتند و به «امید» رای دادند. سر خود را در برف نکنیم؛ این درست که نتایج دیروز پایان دنیا نیست و به قول ظریفی اول بازی است و حتی چه بسا عمر ریاست علی لاریجانی یکساله باشد اما قطعا اتفاق فوق طرفداران امید را سرخورده کرده است. حالا وقتی قاب تلویزیون هیأت رئیسه مجلس را نشان می‌دهد ملت تغییر محسوسی را مشاهده نمی‌کنند. لاریجانی سر جای خودش نشسته است و باقی داستان هم تکرار مکررات است. این بد است.

دیروز محمدرضا باهنر غیرمستقیم به این موضوع اشاره خوبی داشت. البته او مقصودش هیئت رئیسه نبود اما گفته وی نشان می‌داد مردم چقدر از دیدن برخی چهره‌های تکراری خسته و دل‌آزرده هستند. او گفت در جریان انتخابات مجلس نهم وقتی کاندیدا شد و این خبر در سایت‌های خبری منتشر گردید در بخش بازتاب مخاطبان یکی از همین سایت‌ها خوانده بود که یکی از همین مردم در واکنش به خبر فوق نوشته است: «اه؛ باز هم باهنر. باز هم مجلس. » همین جمله نشان می‌دهد که رویکرد و رفتار عده‌ای چگونه می‌تواند روند اصلاح را مختل نماید. روندی که از سال 92 آغاز شد می‌توانست با ریاست عارف بر مجلس منشا خدمات فراوانی باشد که دچار نقصان شد.

به نظر بنده قطعا باید طی روزهای آینده دلیل رئیس نشدن عارف بررسی و حلاجی شود. اگر اصلاح‌طلبان در این زمینه کوتاهی نمایند و این موضوع آسیب‌شناسی نشود ضربات کاری‌تری در آینده منتظرشان است. این مهم زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که بدانیم بخش اعظم این ناکامی خود اصلاح‌طلبان داخل و خارج از مجلس هستند. به نظر می‌رسد در نتایج دیروز هیأت رئیسه اصولگرایان در بهترین حالت ممکن فقط 30 درصد نقش داشتند و 70 درصد ماجرا برمی‌گشت به درون جبهه اصلاحات. قطعا اگر عده‌ای از اصلاح‌طلبان خارج از مجلس منافقانه مدام دم نمی‌زدند که «لاریجانی بر عارف ارجح است» ْآن نمایندگانی که با بلیت اصلاح‌طلبی وارد مجلس شدند فکر خیانت به سرشان نمی‌زد که عکس خود را با عارف بگیرند و روی برگه رای‌شان نام لاریجانی را بنویسند.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715