جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۲
ظریف در گفت‌و‌گو با السفیر
 برای خیر و منفعت منطقه و ملت‌های آن تلاش می‌کنیم   

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که تهران برای برای خیر و منفعت منطقه و ملت های آن تلاش می‌کند.

به گزارش ندای اصفهان، محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران ” در گفتگو با روزنامه “السفیر” چاپ لبنان گفت که موضوع هسته ای ، یک مساله حاشیه ای بود که حل و فصل شد، اما مساله واقعی مربوط به منطقه است و ما در واقع مایل به همکاری با کشورهای منطقه هستیم و برای خیر و منفعت منطقه و ملت های آن تلاش می‌کنیم.

ظریف با بیان اینکه لغو سفرش به ترکیه به علت سفر به لبنان بوده و نمی توانسته است که در یک دوره زمانی کوتاه با مسؤولان ترکیه ای دیدار کند، گفت که هفته آینده به این کشور سفر خواهد کرد.

وی درپاسخ به اینکه آیا ” دیپلماسی نرم ” که در گفتگو با غرب درباره موضوع هسته ای ایران درپیش گرفته بود، در گفتگو با عربستان نیز مفید خواهد بود، به ویژه با توجه به اینکه عربستان و کشورهای خلیج فارس درخصوص اهداف ایران در منطقه تردید دارند، گفت که ما از صمیم قلب به دوستان خود در منطقه ، تبسم می‌کنیم.

ظریف درپاسخ به این گفته که کشورهای منطقه از ایران خواهان اقدام و نه تبسم هستند و به ویژه می خواهند که در امور آنان دخالت نشود، گفت: به اعتقاد ما ، دوستان عربستانی نیاز دارند که واقعیت‌ها را همان طور که هست ، بپذیرند.

وی افزود: ما مشکلات بسیاری را تحمل کردیم و از سوی همسایگان خود مورد درد و رنج بسیار قرار گرفتیم و ما از صدام علیه سعودی ها حمایت نکردیم اما آنان از صدام در جنگ علیه ما حمایت کردند.

ظریف درباره تاثیرات موضوع هسته ای ایران بر دیگر مسائل منطقه ابراز امیدواری کرد که این مساله تاثیر مثبت داشته باشد و به حل و فصل همه موضوعات منطقه منجر شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق