سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۹

درویش

مدرسه طبیعت کلید سعادت کره زمین است/ثبت 11 مدرسه طبیعت در کشور

مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:مدرسه طبیعت کلید سعادت کره زمین است و کودکان به عنوان نسل آینده در این مدرسه به محیط زیست نگاهی، ارزشی و غیر قابل معامله پیدا می‌کنند.

به گزارش ندای اصفهان ،محمد درویش مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص مدارس طبیعت، اظهار داشت:در این مدارس به نسلی آموزش داده می شود که محیط زیست و حفظ آن را به عنوان ارزشی غیر قابل معامله در زندگی خود پنداشته و به دور از محتوای حفظی آموزش می‌بینند.

وی با بیان اینکه متاسفانه برای بسیاری از مردم ارزش و اهمیت محیط زیست آن گونه که باید تبیین نشده و آنها به شکلی انفعالی به تخریب موهبت طبیعی می‌پردازند، گفت:در همین راستا پژوهش‌های مستمری در اتحادیه اروپا، آمریکا، استرالیا و ژاپن انجام شده و این نتیجه به دست آمده  که اگر قرار باشد موضوع محیط زیست کلیدی باشد باید نظام آموزش و پرورش متحول شود تا نسل جدید با رغبت به آموختن بپردازند و البته عشق و علاقه به طبیعت نیز در آنها افزایش پیدا کند.
مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه مدارس طبیعت در بسیاری از کشورهای دنیا به ثمر رسیده و نتایج شگفت انگیزی به بار آورده است، افزود: کودکان در این مدارس راه و رسم زندگی کردن را آموخته و با انجام فعالیت‌های گروهی و اجتماعی، منفعت گروهی را به منفعت شخصی ترجیح می‌دهند.
درویش تصریح کرد: تاکنون 11 مدرسه طبیعت در ایران به ثبت رسیده که در حال فعالیت و آموزش دهی به کودکان ایران زمین هستند و بعد از ماه مبارک رمضان دوازدهمین مدرسه در ورزشگاه آزادی و همچنین سیزدهمین مدرسه نیز در شیراز افتتاح می شود.
وی بیان داشت: طبق گزارش‌های رسیده از نتایج مدارس طبیعت کشور، نه تنها خانواده‌ها از این مدارس استقبال کرده اند، بلکه کودکان بسیاری که به بیماری‌هایی چون اوتیسم مبتلا باشند، با حضور در این مدارس رفتار آنها به شکل قابل توجهی بهبود یافته است.
مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: مدرسه طبیعت کلید سعادت کره زمین در تمامی کشورها است.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715