شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۶

رئیس اداره حقوق وزارت آموزش‌وپرورش:

قانون تقلیل ساعت کاری به معلمان با ۲۰ سال سابقه آموزشی تعلق می‌گیرد/جزئیات احکام حقوقی سال جدید

رئیس اداره حقوق و مزایای وزارت آموزش‌وپرورش گفت: قانون تقلیل ساعت کاری به افرادی با ۲۰ سال سابقه آموزشی یا افراد با ۵۰ سال سن تعلق می‌گیرد، همچنین مربیان پرورشی، بهداشت و مشاوران مدارس که سابقه تدریس ندارند با ۵۰ سال سن مشمول این قانون می‌شوند.

به گزارش ندای اصفهان ،محسن نیکویی فرد ظهر امروز در نشست سالانه مسئولان امور اداری مناطق آموزش‌ و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه  حضانت اولیا متکفل سرپرستی است و دلیل بر پرداخت حق اولاد نمی‌شود، اظهار داشت: حق عائله‌مندی بانوان فرهنگی مجرد به‌موجب قانون است که مکلف به اجرای آن هستیم.

وی افزود: زمان تحصیل دانشجویانی که از سال 1388 متعهد خدمت شدند جزء سنوات خدمت نبوده و در سابقه بازنشستگی آن‌ها محاسبه نمی‌شود، اما ازاین‌رو رایزنی‌هایی برای اعمال آن از مسیرهای قانونی در دست اجراست.

رئیس اداره حقوق و مزایای وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه کمک‌هزینه اولاد برای فرزند دختر تا زمان ازدواج و برای فرزند پسر تا سن 20 سالگی است، گفت: به‌شرط آنکه فرزند به تحصیل ادامه دهد و شغل اداری نداشته باشد تا 25 سالگی افزایش پیدا می‌کند.

وی به احکام حقوقی سال جدید اشاره کرد و افزود: بدی آب‌وهوا و مناطق کمتر توسعه‌یافته نیز در بخش رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان مدارس محاسبه خواهد شد.

نیکویی فرد گفت: قانون تقلیل ساعت کاری به افرادی با 20 سال سابقه آموزشی یا افراد با 50 سال سن تعلق می‌گیرد، همچنین مربیان پرورشی، مربیان بهداشت و مشاوران در مدارس که سابقه تدریس ندارند با 50 سال سن مشمول این قانون می‌شوند.

همچنین معاون پشتیبانی اداره کل آموزش‌ و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه بیش از 54 هزار فرهنگی زیرپوشش حوزه اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان هستند، گفت: مدیریت صحیح این تعداد نیروی انسانی نیازمند هماهنگی و هم‌فکری است.

سیدمحمد میرپور به بیش از 98 درصد اعتبارات آموزش‌ و پرورش در بخش هزینه‌های کارکنان اشاره کرد و گفت: مدیریت این میزان اعتبار نیازمند سیاست‌گذاری صحیح است که مدیران امور اداری به‌عنوان تولیدکننده این هزینه برای هدفمندسازی آن باید مشارکت کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس سیاست‌های کلان وزارت آموزش‌وپرورش بودجه‌ریزی عملیاتی در استان اصفهان به‌صورت آزمایشی انجام می‌شود، که در این مدل حسابداری تعهدی جایگزین حسابداری نقدی می‌شود.

معاون پشتیبانی اداره کل آموزش‌ و پرورش استان اصفهان به کمبود 2 هزار معلم در آموزش‌وپرورش استان اصفهان اشاره کرد و تصریح کرد: بخشی از آن‌ها توسط دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگیان تأمین و مابقی به‌وسیله جذب نیروهای خرید خدمات آموزشی و حق‌التدریس همکاران شاغل مدیریت خواهد شد.

وی با بیان اینکه در رأس سیاست‌های وزارت آموزش‌ و پرورش محدودیت منابع مالی، استفاده بهینه از منابع موجود قرار دارد، افزود: از سال 1392 تابه‌حال در بخش اعتبارات درآمد اختصاصی بین 20 تا 30 درصد افزایش داشتیم که در سال گذشته مبلغ 750 میلیارد ریال بوده و پیش‌بینی می‌شود که سال جاری به 900 میلیارد ریال برسد.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. علی علوی گفت:

    با سلام واحترام به استحضار می رساند اخیرا نظری از محسن نیکویی فرد رییس اداره حقوق وزارت مبنی بر تقلیل ساعت کار مشاوران ومربیان بهداشت وکادر پرورشی بالای بیست سال سابقه آموزشی شنیده شده که چون این دسته از همکاران سابقه تدریس ندارند باداشتن 50سال سن می توانند از تقلیل ساعت کار استفاده نمایند.در درجه اول باید گفت بعضی از مربیان بهداشت قبلا آموزشی بودن یعنی آموزگار یا دبیر بودن و سابقه تدریس در کلاس را داشتن وحالا سال هاست به دلایل موجه، مربی بهداشت شدند.پس تکلیف این ها چه می شود؟ ودر درجه دوم باید در جواب فرمایشات ایشان اضافه نمود در سیستم بکفا وصدور ابلاغ این دسته ازهمکاران (مربیان بهداشت) عنوان وکلمه ی رشته تدریس برایشان قید می شود. یعنی چه؟ یعنی کارشان مثل سایر همکاران آموزشی وفرهنگی است ورشته تدریس دارند و به حساب آورده می شود.درست است مثل سایر معلمان دیگرکلاس ثابتی ندارند اما در انجام شرح وظایف وحیطه ی کار خود مجبور هستند در طول سال تحصیلی جهت آموزش دانش آموزان چندین جلسه به کلاس بروند وتدریس(آموزش) نمایندتدریس فقط این نیست که معلم به شاگرد بگوید کتاب را بازکنید. پس نباید تصور شود مربیان بهداشت ومشاوران مثل کارمندان اداری در مدارس یادر ادارات ،صندلی نشین هستند!!در ضمن توجه شما به دستور العمل ساعت تدریس هفتگی شاغلین مشاغل طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور مربوط به سال 92 13معاونت پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش می کنیم که اگر توجه نمایید در صفحه سیزده این دستور العمل مربیان بهداشت ومشاوران و… هم ردیف مشاوران وآموزگاران ودبیران آورده شده است وخصوصا درماده چهار (همین صفحه)به صراحت آورده وگفته شده است. .واین چیزی که از جانب ایشان در رسانه ها آورده شده اصلا وابدا پایه وسندیت ندارد .حال اگر به اجبار این چهارساعت تقلیل کار به این گروه ودسته ازمعلمان (مربیان بهداشت ومشاوران ..)تعلق نگیرد وچنانچه خدای ناکرده، همین مربی بهداشت دریک روز کاری هفته در مدرسه ویادر حین آمدن به مدرسه اتفاق بدی( تصادف ،….) پیش بیاید مسبب وپاسخگو این حادثه باید وزارت آموزش وپرورش باشدواین معلم صددرصد به مراجع قانونی شاکی خواهد شد.. در ضمن این دستور العمل از سوی وزارت خانه به ادارات شهرستان ها ارسال گردیده ودر دسترس وزارتخانه می باشد.
    باسپاس-مازندران-مربی بهداشت8/5/95

  2. پروانه گفت:

    با سلام برای ما که دانشجوی متعهد به خدمت بودیم بیست آموزشی می شود بیست وچهارمین سال خدمت که دیگه واقعا خسته ایم وممکنه بخوایم زودتر بازنشست بشیم ،نمیشه قانون را به سنوات خدمت حساب کنن وبگن 20سال سابقه کار تا ماهم یکم ازاین قانون بتوانیم استفاده کنیم چون ساعات مقطع دوم متوسطه 8ساعتی است وجمعیت کلاس ها بالای 35نفر است واقعا تدریس خسته کننده وبی کیفیت است

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715