پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴

در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان چه می گذرد؟ هزینه های تجمل گرایی و نگاه معكوس به اقتصاد مقاومتی

از دستگاه هاي علمي فرهنگي در اشاعه و عملي كردن شعار سال بيشتر انتظار مي رود چرا كه چشم و چراغ اين شهر به فرهنگ و منش علمي آن مي باشد. ان شاء الله مدیران دانشگاه های استان قبل از آنکه چشم تیزبین جوانان مومن و انقلابي دقیق تر به این مباحث بپردازند رویکرد خود را تغییر خواهند داد

ندای اصفهان- عبدالله دیده بان/

اين روزها همگان شعار سال با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و ‌عمل كه توسط رهبر معظم انقلاب براي سال 95 نامگذاري شده است را بر سر زبان ها و خبرها مكرراً مي شنويم و معمولاٌ ذهن ما را با سؤالات فراوانی روبرو مي سازد كه: آيا نامگذاري امسال با موضوع اقتصاد مقاومتي به منظور سرعت بخشيدن به حرکت مسئولان برای تقویت اقتصاد کشور و افزایش توجه به نیروها و توان داخلي و اصلاح الگوی مصرف و کاهش اسراف نامگذاري نشده است؟ پس چرا در سطح کلان و حتی در سطح دستگاه‌های اجرایی کوچک‌تر نگاه معكوسي نسبت اقتصاد مقاومتی در سال اقدام و عمل مشاهده مي شود؟

اخبار رسيده حاکی از آن است که در ماه اردیبهشت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جشن چهلمین سال بزرگداشت دانشگاه را با هزینه های هنگفتي در تالار کوثر واقع در بلوار دانشگاه مسقر در مجموعه فرهنگي ارتش با حضور مسئولين و تني چند از نمايندگان فعلي مجلس شوراي اسلامي برگزار گردیده است. اين در حالي است كه شنيده مي شود که دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای تکمیل یکی از دانشکده های خود به مبلغ نظير مبلغ هزينه جشن فوق (حدود 250 میلیون تومان) نیاز داشته و هم اكنون برای تکمیل این دانشکده به دنبال مشاركت خیرین دانشگاه ساز با مبلغ دويست ميلوني مي باشد. (+)

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

چهلمین سال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 

با يك بررسي ساده اين سئوال به ذهن خطور مي نمايد که اگر اين دانشگاه براي تکمیل طرح هاي عمراني و تعميراتي خود به مبالغي نيازمند است برگزاری مراسم ها و برنامه هایی با هزینه های بسيار زياد چه تناسبی با نام «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» دارد؟

همگان مي دانند افزایش هزینه‌های اداری و نيز بی مورد نظیر بزرگداشت فوق، فارغ از تضاد کامل با منویات رهبر معظم انقلاب در مورد اقتصاد مقاومتی، به‌طور مستقیم نیز بهره‌وری اقتصاد کشور را هدف گرفته و این در حالی است که در برنامه‌های چهارم، پنجم و لایحه برنامه ششم، کاهش حجم دولت نه به‌منزله یک الزام بلکه به‌عنوان یک ضرورت حیاتی مطرح‌شده و در رشد اقتصادی مورد هدف در برنامه 20 ساله نیز سهم بهره‌وری، 2.5 از 8 درصد مذکور در نظر گرفته‌شده است.

حال ان شاء الله مدیران دانشگاه های استان قبل از آنکه چشم تیزبین جوانان مومن و انقلابي دقیق تر به این مباحث بپردازند رویکرد خود را تغییر خواهند داد.

در پايان به استناد بندهاي ماده 9 قانون حمايت از آمران به معروف و ناهيان از منكر مصوب 23/1/94 مجلس شوراي اسلامي، مردم از حق دعوت به خير، نصيحت، نقد علني و غير علني در مورد عملكرد دولت برخوردارند و مي توانند نسبت به مقامات، مسئولان، مديران و كاركنان تمامي اجزاء حاكميت… امربه معروف و نهي از منكر كنند. (+)

مستندات قابل توجه:

1- عدم رسانه اي كردن برگزاري برنامه فوق در سايت دانشگاه و…

2- حضور بازيگر سروش صحت در طول برنامه

3- حضور دكتر حمیدرضا فولادگر در برنامه

4- حضور دكتر اصغري رئيس دانشگاه علوم پزشكي و بعضي از معاونت هاي وي

5- مستندات برنامه موجود است ليكن به دليل شرايط خاص فعلا امکان انتشار ندارد مگر…

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

 1. ناشناس گفت:

  بهتر است در خصوص هزینه های جاری دانشگاه اصفهان هم کنکاشی کنید. اونجام حال و روز خوشی ندارد

  • ارزشی ها گفت:

   کی گفته دانشگاه اصفهان خیلی هم خوبه ششما برو تو هیات جذبش همه اصولگران شما چی میخوای میخوای غربگرا باشن نه جون من غربگرا میخوای حالا اگه معاند نظام استخدام شده خوب اصولگراها تاییدش کردند

 2. متاسف گفت:

  وقتی بابت مصرف بیهوده بودجه بازخواست نمی شن وضع بهتر از این نمیشه. از جیب خودشون خرج نمی کنن که دلشون بسوزه

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715