دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۸
در نشست علنی امروز؛
 مخالفت مجلس با قانون‌گذاری در حوزه فضای مجازی به علت مغایرت با اختیارات رهبری   

نمایندگان مردم در خانه ملت، با تصویب مصوبه ای در رابطه با توسعه و ایمن سازی فضای مجازی به علت مغایرت با اختیارات رهبری مخالفت کرده و به حذف آن مصوبه رأی دادند.

به گزارش ندای اصفهان ،نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۸ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی مجدد موادی از لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه کشور که برای بررسی بیشتر به کمیسیون مشترک ارجاع شده بود،  پس از اخطار پژمانفر با حذف ماده الحاقی ۵۶ این لایحه با ۱۵۰ رأی موافق، ۱۸ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۵ حاضر در جلسه موافقت کردند.

در این نشست نصرالله پژمانفر در جریان بررسی ماده الحاقی ۵۶ لایحه مذکور در اخطاری با استناد به اصل ۱۱۰ قانون اساسی گفت: این ماده با اصل ۱۱۰ در رابطه با اختیارات مقام معظم رهبری مغایرت دارد زیرا همانطور که می دانید معظم له در سال ۹۰ شورایعالی فضای مجازی را راه اندازی کرده و تکالیفی را برای آن مشخص کردند.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محتوای ماده الحاقی ۵۶ لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه کشور در تکالیف ابلاغی رهبری دخالت می کند، افزود: رهبر معظم انقلاب در تکالیف جدید برای شورای عالی فضای مجازی بر حفظ همه جانبه این عرصه، توسعه محتوا و خدمات و مراقبت از فضای مجازی تأکید کردند که نمایندگان باید بر این مسئله توجه داشته باشند.
دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار نماینده گفت: براساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی، مقام معظم رهبری تکالیف مربوطه را برای شورای عالی فضای مجازی تعیین کردند که باید به آن توجه شود.
دکتر علی لاریجانی با وارد دانستن اخطار مذکور، آن را به رأی نمایندگان گذاشت و نمایندگان نیز پس از وارد دانستن این اخطار، با حذف آن موافقت کردند.
در ماده الحاقی۵۶ حذف شده، اقداماتی به منظور ارتقاء سطح حفاظت از اطلاعات رایانه‌ای و امنیت فناوری‌ها و اجرای سند امنیت فضای تبادل اطلاعات، تعریف شده بود.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز