پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
شهردار اصفهان در دیدار با نخبگان کشور سوریه:
 امروز تمام ایران با سوریه خواهرخوانده است/ از جنگ ناجوانمردانه در سوریه رنج می‌بریم   

شهردار اصفهان با بیان اینکه قبل از جنگ داخلی سوریه قرار بود اصفهان با شهر حلب خواهر خوانده شوند، گفت: هم‌اکنون تمام شهرهای ایران با شهرهای سوریه خواهرخوانده هستند.

به گزارش ندای اصفهان ، مهدی جمالی‌نژاد در دیدار با جمعی از نخبگان کشور سوریه ضمن معرفی کاملی از استان و شهر اصفهان در پاسخ به درخواست‌های این جمع که مطالبات مختلفی را در حوزه‌های مدیریت شهری و نحوه اصولی اداره شهر برای الگوبرداری از شهرداری اصفهان داشتند، با اشاره به جنگ سوریه اظهار کرد: ما در ایران و اصفهان از اینکه چنین جنگ ناجوانمردانه‌ای در کشور سوریه رقم خورده بسیار ناراحت و غمگین بوده و از این مسئله رنج می‌بریم.

وی در ادامه با توضیحی پیرامون نحوه انتخاب شهردار، تصریح کرد: مردم اصفهان و ایران منتخبین خود را با رأی‌گیری به شورای شهر که شورایی محلی است، می‌فرستند و اعضای این شورا نیز شهردار را انتخاب می‌کنند.

شهردار اصفهان با اشاره به نحوه درآمد و هزینه کرد شهرداری‌ها، افزود: درآمد شهرداری از خود مردم همان شهر به دست آمده و با تصویب شورای شهر برای خود مردم نیز هزینه می‌شود، شهرداری‌ها در ایران خودکفا هستند و کمکی از سوی دولت به آن‌ها پرداخت نمی‌شود.

وی با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری‌ها مانند قوه مقننه و قوه مجریه در کشور عمل می‌کنند، گفت: هر شهرداری دارای مناطق و سازمان‌های مختلف بوده که زیر نظر شهردار هستند.

جمالی‌نژاد تأکید کرد: ما این آمادگی را داریم که نه تنها پس از پایان جنگ بلکه هم‌اکنون نیز به کشور سوریه در زمینه‌های مختلف مدیریت شهری کمک کنیم و در این راستا معاونت آموزش و پژوهش شهرداری اصفهان می‌تواند آموزش‌های لازم را در زمینه‌های مختلف در اختیار شما قرار دهد.

وی اضافه کرد: قرار بود در گذشته شهر حلب به‌عنوان یکی از شهرهای خواهرخوانده اصفهان انتخاب شود که به دلیل وقوع جنگ این امر میسر نشد اما باید بگویم هم‌اکنون تمام شهرهایمان با شهرهای سوریه خواهرخوانده محسوب می‌شوند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه ما در کشورمان بیش از ۳۶۰ نوع صنایع‌دستی داریم، تصریح کرد: در شهر اصفهان نیز بیش از ۱۹۶ نوع صنایع‌دستی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها از اصالت یونسکو برخوردار هستند.

وی ادامه داد: اصفهان سال گذشته در صنایع‌دستی ثبت جهانی شده و در این زمینه آماده هستیم آموزش‌های لازم را به هنرمندان سوری ارائه دهیم.

جمالی‌نژاد در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه گفتمان دانش‌محوری را در شهر دنبال می‌کنیم، افزود: اصفهان به سمت شهر هوشمند شدن حرکت کرده و بسیاری از کارها در زمینه‌های مختلف به صورت هوشمند و مکانیزه انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: رویکرد ما داشتن اصفهانی پاک، طیب، سرسبز و الگو برای سایر شهرها است.

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز