دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵

حجت‌الاسلام رهبر:

وقتی خانواده‌ها چشم به یارانه‌ها دارند وجود درآمد‌های نجومی بی‌عدالتی است

امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: جایی که خیلی از خانواده‌ها چشمشان به یارانه پایان ماه است، وجود چنین درآمدهایی در بیمه که حق مردم است بی‌عدالتی است.

به گزارش ندای اصفهان ،حجت‌الاسلام محمد تقی رهبر امروز با اشاره به کارشکنی‌های رژیم عربستان برای دادن ویزا به حجاج ایرانی و تأمین امنیت آن‌ها اظهار داشت: عمل عبادی حج مظهر عزت مسلمانان است اما اگر بنا باشد برای انجام درآمد‌های نجومی ، عزت و کرامت مسلمین مخدوش شود معلوم نیست حج محمدی باشد.

وی با بیان اینکه افراد و اقوام ظالمی همچون بنی‌امیه و یزید هم به حج رفته‌اند و حج رفتن باید تابع شرایط و ضوابطی باشد تا مورد قبول قرار گیرد افزود: در زمانه ما آل سعود جانشین آن امت‌های ظالم شده و همان ظلم‌ها را در حق مسلمانان می‌کنند.

امام‌جمعه موقت اصفهان با انتقاد از واکنش مسئولان وزارت خارجه در مواجه با رفتارهای خصمانه سعودی‌ها عنوان کرد: در چند اقدامی که طی مدت اخیر اتفاق افتاد انتظار می‌رفت که مسئولان ما پیشگام باشند اما آن چنان که باید تهاجمی موضع نگرفتند که منجر به آن شد تا آل سعود طلبکارانه سفارتش را تعطیل کند و مقامات این کشور اظهار نظرهای توهین‌آمیزی انجام دهند.

وی متذکر شد: البته شاید دلیل سکوت و مدارای مسئولان اتمام حجت بود تا در تعطیل شدن حج نقشی نداشته باشند؛ در چنین شرایطی رهبر انقلاب، مراجع تقلید و بزرگان باید نظر بدهند که حج واجب است یا خیر.

رهبر ادامه داد: امروز با وقاحت برای ایران شرط می‌گذارد و مسلمان را برای به جا آوردن این واجب الهی محدود می‌کنند؛ حجی که همراه با توهین و ذلت و بد رفتاری باشد حج محمدی نیست، امام راحل فرمودند حج بدون برائت حج نیست و امروز گفته‌اند نباید اعلام برائت کنید.

امام‌جمعه موقت اصفهان در خصوص حقوق‌های نجومی برخی مدیران دولتی که به تازگی منتشر شده خاطر نشان کرد: چنین حقوق هایی با عدالت اسلامی در تضاد است؛ جایی که خیلی از خانواده‌ها چشمشان به یارانه پایان ماه است، وجود چنین درآمدهایی در بیمه که حق مردم است بی‌عدالتی است.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های نظارتی زیادی در کشور فعالیت دارند؛ سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و قوه قضائیه که بی‌عدالتی مطلق است باید مقابله کنند.

رهبر با بیان اینکه چنین اتفاقاتی مردم را نسبت به نظام بدبین می‌کند و عدالت اسلامی که ادعای آن را داریم زیر سؤال می‌برد، گفت: باید در مقابل این فسادها ایستاد، البته مفاسد اقتصادی فقط این حقوق نیست، مسوؤلانی که چندین پست و مقام و هزاران میلیارد سرمایه دارند درد مردم رنج کشیده را نمی‌دانند و نمی‌توانند برای مردم کاری انجام دهند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715