یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان خبر داد
 تألیف بیش از ۲۶۰۰ عنوان کتاب در دفتر تبلیغات اسلامی   

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: در بخش پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی، تا کنون بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ عنوان کتاب تألیف شده است که به زبان‌های عربی و انگلیسی نیز ترجمه شده است.

به گزارش ندای اصفهان ،حجت‌الاسلام محمد قطبی،اظهار کرد: از اردیبهشت سال ۵۸ دفتر تبلیغات اسلامی با فرمان امام خمینی(ره) با هدف توسعه و تعمیق معارف دینی در سطح جامعه، آغاز بکار کرد، دفتر تبلیغات در سه حوزه پژوهش، آموزش و تبلیغ فعالیت می‌کند.

وی تأسیس پژوهشکده علوم و فرهنگ اسلامی را یکی از حرکت‌های خوب صورت گرفته در دفتر تبلیغات اسلامی دانست و بیان کرد: در حوزه‌های مختلف کلام، فلسفه، عقاید، تاریخ، حقوق، حدیث و دیگر رشته‌ها مجموعه فعالیت‌هایی شده است و بسیاری از آن‌ها نیز منتشر شده است. تألیف و ترجمه ۲ هزار و ۶۰۰ عنوان کتاب به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی و همچنین دانش‌نامه قرآنی از جمله فعالیت‌های پژوهشی انجام شده در این پژوهشکده است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به تأسیس دانشگاه باقرالعلوم، خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از یک‌هزار نفر از طلاب در سطح ۳ و ۴ و در رشته‌های تحصیلات تکمیلی از این دانشگاه و چند مرکز آموزش عالی دفتر تبلیغات فارغ‌التحصیل شده‌اند و  هزار و ۸۰۰ نفر نیز مشغول تحصیل هستند.

وی هدف فعالیت مرکز فرهنگی-هنری دفتر تبلیغات اسلامی را، توسعه سواد هنری بین طلاب دانست و افزود: تا کنون بالغ بر ۵ هزار نفر در دوره‌های این مرکز شرکت کرده‌اند. هر ساله دوره اشراق در این مرکز برگزار می‌شود که در زمینه‌های هنری، نقد، ادبیات و فرهنگی، بسیاری از طلاب به رقابت می‌پردازند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان، اظهار داشت: در حوزه تبلیغی، در دو بخش شفایی و مکتوب طلاب مسلط به زبان‌های عربی، انگلیسی، فرانسوی، چینی، اسپانیایی و آلمانی به سراسر جهان اعزام می‌شوند. بخش شفایی شامل ارتباط‌گیری چهره به چهره و بخش مکتوب شامل ترجمه و حضور در فضای مجازی است. گروه راه دوستی مستقر در مسجد امام نیز، وظیفه ارتباط‌گیری با توریست‌ها و رفع شبهات را دارد.

وی در ادامه افزود: در ایام مناسبتی و غیر مناسبتی نیز، بیش از ۱۰۰ هزار طلبه را به سراسر کشور، مدارس و دانشگاه‌ها اعزام می‌کنیم. مرکز ملی پاسخگویی با تلفن رایگان ۰۹۶۴۰۰ به صورت آنلاین آماده پاسخگویی به سؤالات فلسفی، تاریخی، دینی و حقوقی است. این مرکز تا کنون به میلیون‌ها سؤال پاسخ داده است که در اصفهان بیش از ۱۰۰ هزار سؤال پاسخ داده شده است.

حجت‌الاسلام قطبی در پایان بیان کرد: در تبلیغ از روش‌های نوین نیز بهره می‌گیریم. طلاب در حدود ۲۰۰ گروه در فناوری‌های نو فعالیت می‌کنند که تولید انیمیشن، بازی، اسباب‌بازی و فیلم کوتاه بخشی از فعالیت‌های این ۲۰۰ گروه محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق