شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵

پازل چینی اصلاح طلبان و طیف علامه برای ایجاد جریان انحرافی در دانشگاه‌ها

بار دیگر زنگ سیاسی‌کاری‌ و حزب‌بازی اصلاح‌طلبان در دانشگاه‌ها به صدا درآمده، از اینکه درصدد ایجاد جریان‌های انحرافی دهه هشتاد و طیف علامه در دانشگاه‌ها هستند که خروجی آن افرادی مشابه «علی افشاری» که بعدها در آمریکا و سیستم‌های جاسوسی این کشور فعال شدند، خواهد بود.

به گزارش ندای اصفهان ، بار دیگر زنگ سیاسی کاری‌ها و حزب بازی های سیاسی در دانشگاه ها به صدا در آمده است و در یکی از این اقدامات، برخی تشکل‌های اصلاح طلب که از پشتیبانی و اعمال نظر و سلیقه طیف علامه برخوردارند تحت عنوان اتحادیه تادا (تشکل های اسلامی دانشجویان ایران) اقدام به برگزاری جلسات با چهره‌های سیاسی و حزبی می‌کنند.

بر همین اساس جلسه‌ای با حضور 78 تشکل دانشجویی از استان‌های مختلف کشور نشستی را در دانشگاه امیرکبیر برگزار کردند که سخنران این جلسه محمد رضا عارف از شخصیت‌های برجسته اصلاح طلب بوده است که در ایام اخیر، اصلاح طلبان در تلاش هستند که عارف را بر کرسی ریاست مجلس شورای اسلامی دوره دهم بنشانند.

محمدرضا عارف در این جلسه با بیان اینکه جنبش دانشجویی در دهه 80 آسیب دیده است، گفت که هیچ راهی جز هم افزایی نداریم و این هم افزایی را در برقراری ارتباط بین تشکل‌ها با هم معنی کرد.

عارف ضمن اشاره به انتخابات اسفند 94 تصریح کرد که برای اولین بار در 30 سال گذشته شاهد تشکیل دبیرخانه مشترک اصلاح طلبان بودیم که جریان اصلاح طلبی از یک مدیریت واحد برخوردار شد و نتیجه آن هم دیده شد.

%image_alt%

در این جلسه نمایندگان تشکل‌های دانشجویی که در یک سفر چند روزه با افراد مختلفی از رجال سیاسی اصلاح طلب جلسه داشته اند، سخنرانی کردند.

نمایندگان این تشکل‌ها ضمن درخواست از عارف برای حضور و عدم عقب نشینی در میدان تعیین ریاست مجلس شورای اسلامی، عنوان کردند: نشستن شما بر کرسی مجلس شورای اسلامی مرهون جان فشانی‌ها و ایستادگی‌هاست و در انتها هم از وی درخواست کردند تا تدبیری بیاندیشد تا دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی در بدنه دولت داخل شوند تا عقبه ای برای جریان اصلاح طلب باشند.

همچنین تشکل‌های دانشجویی حاضر در نشست اعلام کردند در ادامه سفر خود با رئیس دولت اصلاحات، اکبر هاشمی رفسنجانی و سید حسین خمینی جلسه خواهند داشت.

نکته قابل تأمل حضور محمدرضا عارف به عنوان سخنران در این جلسه است. شخصیت سرشناس اصلاح طلبی که این روزها وی و سایر اصلاح طلبان در تلاشند تا او را در جایگاه ریاست مجلس شورای اسلامی قرار دهند. این اقدام تنها گوشه‌ای از اقداماتی است که در سایه بی‌تدبیری ها و غرض ورزی‌های وزارت علوم در حال شکل گیری است.

به نظر می‌رسد دست‌هایی در صدد ایجاد جریان‌های انحرافی دهه هشتاد و جریان طیف علامه در دانشگاه ها هستند که خروجی آن جریان، افرادی مشابه علی افشاری که بعدها در ایالات متحده آمریکا و سیستم های جاسوسی آمریکا فعال شدند، است.

سوالاتی که وجود دارد این است که علت برگزاری چنین جلسه ای با رویکردهای سیاسی جناحی آن چرا باید در یکی از دانشگاه های مطرح کشور یعنی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شود و مسائل سیاسی کشور با جریانات دانشجویی و اتحادیه نزدیک به طیف علامه گره بخورد؟

آیا هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر مجوزی برای برگزاری چنین جلسه ای صادر کرده و اگر مجوزی صادر شده است بر چه اساسی به جلسه ای که در آن مسائل سیاسی و جناحی و حمایت از سران فتنه مطرح شده، مجوز داده شده است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
ثبت نام مدرسه علمیه مشکات ویژه دانشجویان تراز انقلاب 09133663084
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
موسسه انشا؛ مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، طب اسلامی، تربیت فرزند 34468558
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715