جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵

امام جمعه اصفهان:

همه مشکلات مسلمانان ناشی از اختلاف است

امام جمعه اصفهان گفت:‌ همه مشکلات مسلمانان ناشی از اختلاف است و دشمن همواره سعی کرده این اختلافات وجود داشته باشد.

به گزارش ندای اصفهان ، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان در ادامه مبحث خود پیرامون اعجاز قرآن در بعد دستورات اجتماعی اظهار داشت: یکی از دستورات اجتماعی قرآن ایجاد وحدت و نهی از تفرقه بوده است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به باورهای موجود در بین اعراب آن زمان ادامه داد: اعراب جاهلی هر یک امتیازاتی برای خود قائل بودند و همواره بر اساس آنها با هم می‌جنگیدند و بچه‌های خود را نیز از کودکی جنگجو بار می‌آوردند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان یکی از دلایل عدم تمایل به داشتن دختر در بین اعراب را وجود این جنگ‌ها عنوان کرد و افزود: پیامبر در چنین شرایطی ابتدا بین همه مسلمانان عهد برادری بست و بعد از آن خداوند آیاتی در رابطه با وحدت و دوری از اختلاف و تفرقه نازل کرد.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه اختلاف به جز شکست چیزی در پی ندارد، تصریح کرد: قرآن کریم می‌فرماید اگر دو طایفه از مسلمانان با هم اختلاف کردند بین آنها را اصلاح کنید و اگر تشخیص دادید یکی از آنها در حال ظلم است با ظالم بجنگید تا دست از ظلم بردارد.

امام جمعه اصفهان همه مشکلات مسلمانان را ناشی از اختلاف دانست و افزود: دشمن همواره سعی کرده این اختلافات وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: اسلام همیشه به دنبال اتحاد بین مسلمانان و دوری از تفرقه بوده و یکی از دلایل تقیه نیز دوری از تفرقه است.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در خطبه دوم نماز جمعه اصفهان با اشاره به سالروز لغو امتیاز تنباکو در پی فتوای میرزاحسن شیرازی بیان داشت: این داستان بسیار مهم و آموزنده است، اولین نکته آموزنده این جریان این بود که علمای ما همیشه دغدغه نفوذ را داشته و سعی می‌کردند دشمن به کشور نفوذ نکند.

امام جمعه اصفهان در تبیین دیگر نکته آموزنده این جریان اظهار داشت: نکته دوم، تابعیت مردم از مراجع تقلید که با فتوای میرزاحسن شیرازی توتون‌ها و تنباکوها را از بین بردند و سرانجام با این دستور امتیاز تنباکو نیز لغو شد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه دشمن وقتی این تاثیر را دید علیه روحانیت اقدام کرد، افزود: باید دعا کنیم سایه علما بر سر ما باشد وگرنه راه را گم خواهیم کرد.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در ادامه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با نیروهای انتظامی تصریح کرد: یکی از عوامل ایجاد ناامنی در داخل اشرار و اعتیاد است که باید با آنها برخورد شود.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد:‌ دشمن سعی زیادی برای انحراف جوانان دارد. چرا که یک جوان معتاد به درد هیچ کاری نمی‌خورد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715