پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴

امام جمعه اصفهان در همایش مجمع عالی بسیج استان:

“اقتصاد مقاومتی” تنها به سربرگ نامه‌ها ختم شده/ فعالیت در عرصه تولید داخلی نیازمند کاهش بهره‌های بانکی است

امام جمعه اصفهان گفت: تا زمانی که بهره‌های بانکی کاهش داده نشود کسی توان فعالیت در عرصه تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی را ندارد و این شعارها تنها به سربرگ نامه‌ها ختم شده و زیربنای آن غلط است.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژ در مجمع عالی بسیج استان اصفهان که در اردوگاه شهدای دُرچه برگزار شد، با بیان آیات و روایات متعدد درباره امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر در مقابل دریای نیکی‌ها و جهادها قطره آبی است و جهاد یکی از اجزا و مراحل امر به معروف و نهی از منکر است، زمانی که زبان نتواند امر به معروف و نهی از منکر کند، باید جنگید و برای آنکه از راه غلط بازگردند، جهاد می‌شود.

وی با اعلام اینکه امر به معروف و نهی از منکر در تمام مراحل زندگی انسان مؤثر است، افزود: به‌واسطه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه واجبات برپا می‌شود و اگر مردم نسبت به یکدیگر بی‌تفاوت باشند همه‌چیز حذف و زمانی واجبات دین انجام می‌شود که مردم نسبت به یکدیگر بی‌تفاوت نباشند.

امام جمعه اصفهان با تأکید بر اینکه باید با انحرافات فردی مقابله شود، تا ناهنجاری‌ها در جامعه کاهش یابد، تصریح کرد: اگر حقیقت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باشد، هیچ گناهی انجام نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطرنشان کرد: اقدامات نامناسبی توسط برخی مسئولان انجام می‌شود تا اقدامات بدتر در جامعه صورت نگیرد، به‌عنوان مثال گفته می‌شود اگر فلان موسیقی، نمایش یا فیلم تلویزیونی برای جوانان پخش نشود جوان به شبکه‌های ماهواره‌ای رجوع می‌کند، این تفکر در ذهن برخی وجود دارد که بسیار غلط است.

وی مشکلات و سختی‌های موجود در جامعه را به انجام ندادن دستورات اسلام  مرتبط دانست و گفت: بانک‌های کشور باید قرض‌الحسنه باشند درحالی که عده‌ای معتقدند اگر بانک‌ها قرض‌الحسنه باشند مردم پول‌های خود را از بانک خارج می‌کنند اما بسیاری از کشورهای بزرگ و قدرتمند دنیا این روش بانکداری را انتخاب و اقتصاد را مدیریت می‌کنند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد بیان کرد: اگر بخواهیم تولید و اقتصاد کشور پیشرفت کند با این سودها و بهره‌های زیاد نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.

وی افزود: اگر کسی نیز سرمایه چندانی نداشته باشد و بخواهد در چرخه اقتصاد و تولید فعالیت کند، با بهره‌های موجود نمی‌تواند سرمایه‌ای از بانک بگیرد.

امام جمعه اصفهان این اقدامات بانک‌ها را جزو منکرات اقتصادی موجود در جامعه برشمرد و تأکید کرد: تا زمانی که بهره‌های بانکی کاهش داده نشود کسی توان فعالیت در عرصه تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی را ندارد و این شعارها تنها به سربرگ نامه‌ها ختم شده است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
ثبت نام دبستان پسرانه تربیتی طاها
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «بخوانید، اراده کنید و ثروتمند شوید»
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب «پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی» (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715