سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۳
 افزایش ۳۰۰ درصدی گردشگران خارجی در استان اصفهان   

گردشگران خارجی در اصفهان نسبت به سال گذشته دو برابر شدند.

به گزارش ندای اصفهان ، معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت: نسبت به سال گذشته در زمینه سفر گردشگران خارجی وضعیت رو به رشدی را تجربه می‌کنیم به‌طوری که با افزایش ۲ برابری حضور گردشگران خارجی در اصفهان روبرو هستیم
محسن یارمحمدیان با اشاره به رشد آمار حضور گردشگران خارجی در اصفهان اظهار داشت: سفر گردشگران خارجی به اصفهان نسبت به سال گذشته با رشد روبرو شده است، فروردین ماه سال گذشته نزدیک به ۲ هزار  و ۵۰۰ توریست به اصفهان وارد شدند، این در حالی است که امسال نزدیک به ۵‌هزار نفر گردشگر خارجی داشتیم که با رشد ۲ برابری مواجه بوده‌ایم.
وی افزود: در مجموع در زمینه سفر گردشگران خارجی با رشد ۳۰۰‌درصدی روبه‌رو بوده‌ایم و انتظار می‌رود این روند رشد صعودی همچنان ادامه‌دار باشد.
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به حضور قطار گردشگری در اصفهان بیان کرد: امسال سفر ۲۰ قطار گردشگری در نظر گرفته شده که البته حضور این تعداد قطار هنوز قطعی نیست.
محسن یارمحمدیان با اشاره به برنامه‌ها درباره پرداخت یارانه گردشگری گفت: هنوز در این مورد ابلاغی به ما داده نشده، اما آنچه که ظاهر امر نشان می‌دهد این است که این یارانه مربوط به استان‌هایی است که نسبت به سایر استان‌ها از گردشگر داخلی کمتری برخوردار هستند.
وی خاطرنشان کرد: یارانه گردشگری می‌تواند به گردشگری داخلی کمک کند اما مشکلی که وجود دارد این است که ما در این زمینه توزیع زمانی و مکانی مناسب نداریم، زمانی هتل‌ها به هیچ عنوان اتاق خالی ندارند اما در برخی مقاطع سال نیز هتل‌ها از کمبود مسافر رنج می‌برند که این موضوع باید ریشه‌ای حل شود.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز