یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۲
 توفیق اجباری دانش آموزان در استقبال از جناب رئیس جمهور! +اسناد   

نباید این اجازه را داد که از جامعه دانش آموز به عنوان «سیاهه لشکر» و «سالن پُر کن» استفاده شود که این نوع کارها بزرگترین توهین به جامعه دانش آموزی کشور است

ندای اصفهان- رضا اصغری آذر/

چند وقتی است همزمان با سفرهای استانی هیأت دولت، مسئولین و مدیران رده بالای استان ها برای برطرف کردن دلهره و نگرانی خود از حضور کمرنگ مردم و در جهت پرکردن محل سخنرانی رییس جمهور، کم هزینه ترین و بی دردسرترین راه را انتخاب می کنند و آن چیزی نیست جز دستور به مدیران کل آموزش و پرورش برای اعزام اتوبوسی دانش آموزان! البته اگر این گونه عمل نکنند، ممکن است استقبال سرد مردم از رییس قوه مجریه عواقب ناگواری برایشان داشته باشد و شاید ناچار شوند مثل ستاد استقبال استان مازندران بیانیه عذرخواهی صادر کنند! به هر حال این روزها دیگر تابوی این حرکت ها شکسته شده و شنیدن خبر تعطیلی مدارس و اعزام گروهی و اجباری دانش آموزان به محل سخنرانی رییس جمهور در شهرهای مختلف به مساله ای عادی تبدیل گردیده است و حتی دولتمردان هم به خود زحمت توضیح و تکذیب در این خصوص را نمی دهند. (اینجا را مشاهده کنید)

متأسفانه در اکثر موارد مشاهده شده است اعزام دانش آموزان کاملاً به صورت اجباری بوده، ولو اینکه بگویند اختیاری است! مثل بازی هرساله مدارس که واریز کمک به مدرسه در لفظ اختیاری است، ولی در واقع اجباری است! در صورتی می توان پذیرفت که دانش آموز به خاطر علاقه به رییس جمهور به محل سخنرانی او آمده که کلاس تعطیل شود و خبری از قفل کردن درهای مدرسه و جبر ناظم و حضور و غیاب بعد از مراسم در میان نباشد و به دانش آموز بین ترک مدرسه و رفتن به منزل یا آمدن به استقبال رییس جمهور قدرت انتخاب دهند، نه اینکه به مدیران مدارس بخشنامه فوری بفرستند که سهمیه مدرسه شما ۳ اتوبوس! و مدیر مدرسه را در تنگنا قرار دهند که با اجبار و التماس و تعطیل کردن چند کلاس، فلان تعداد دانش آموز را مهیای عزیمت به محل استقبال کند تا مورد عتاب مسئولین آموزش و پرورش و کسانی که قرار بود دلسوز دانش آموز باشند نه دلواپس دولت، قرار نگیرد.

استقبال رییس جمهور

استقبال رییس جمهور

فرقی نمی کند این دولت باشد یا آن دولت. نباید این اجازه را داد که از جامعه دانش آموز به عنوان “سیاهه لشکر” و “سالن پُر کن” استفاده شود که این نوع کارها بزرگترین توهین به جامعه دانش آموزی کشور است و اگر جنبش دانش آموزی توان جریان سازی و مطالبه گری داشته باشد، باید در برابر این حرکات اعتراض کند و از حیثیت و آبروی چندین میلیون دانش آموز ایرانی دفاع نماید. البته جناب رییس جمهور و هیات دولت هم باید تعارفات و ملاحظات را کنار بگذارند و اگر در سفرهای استانی با استقبال مردم مواجه نمی شوند، به جای تنبیه و توبیخ مسئولین استان میزبان، باید این حقیقت تلخ را بپذیرند و یا از خیر حضور در میان مردم بگذرند تا دست به دامان اعزام های اتوبوسی و اجباری و دستوری نشوند!

استقبال رییس جمهور

استقبال رییس جمهور

استقبال رییس جمهور

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. این چه کاریه گفت:

    چه لزومی داره رییس جمهور حتما مردم را ببینه؟ اصل برنامه برای دیدار از مسوولان باشه ، اگه مردم درخواست دیدار دادند انوقت به دیدار مردم بروند
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز