پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۹
جانشین اسبق اداره کل سیاسی سپاه:
 رئیس‌جمهور مسائل حقوقی را با اسلام وفق دهد   

جانشین اسبق اداره کل سیاسی سپاه گفت: جناب رئیس‌جمهور اصرار بر این دارند که حقوقدان متبحری هستند، مسائل حقوقی را با مسائل دینی و اسلامی وفق دهند و توجه به این نکته داشته باشند که رهبری انقلاب مصالح کلی جامعه را در نظر می‌گیرند.

به گزارش ندای اصفهان ،محمود معلمی امروز با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری در ارتباط با استفاده نکردن از زبان انگلیسی به‌عنوان تنها زبان علم، اظهار کرد: زمانی که آقای ولایتی وزیر امور خارجه بودند، مقام معظم رهبری بارها تأکید کردند که سعی شود زبان فارسی به‌عنوان دومین زبان زنده دنیا مطرح شود.

وی افزود: دلیل آن هم این بود که زبان ابزاری برای انتقال فرهنگ و سبک زندگی است و با زبان می‌شود خیلی از مسائل را منتقل کرد.

استفاده غربی‌ها از زبان برای ترویج فرهنگ خود

جانشین اسبق اداره کل سیاسی سپاه ادامه داد: غربی‌ها و انگلیسی‌ها به این نکته توجه دارند و سعی دارند زبان انگلیس‌ها را در کشورهایی مثل ایران، هند و کشورهای جهان سوم رواج دهند.

معلمی تصریح کرد: در متون انگلیسی مطالبی استفاده می‌شود که با فرهنگ ما بسیار مغایرت دارد بنابراین تأثیر بالایی در اندیشه دارد زیرا زبان بر اندیشه تسلط پیدا می‌کند که نکته مهمی است؛ مقام معظم رهبری این دغدغه را دارند و می‌گویند چرا تنها باید از زبان انگلیسی استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه در متون دینی و قرآنی زبان عربی بهترین زبان است و می‌تواند مضامین دینی را بیان کند، عنوان کرد: در بحث حقوق نیز زبان فرانسه کارایی دارد و کسانی که حقوق خوانده‌اند این را می‌دانند و زبان آلمانی بیشتر در مهندسی صنایع کاربرد دارد.

فرزندان ما با الفاظ بیگانه‌، دوست و با الفاظ فارسی بیگانه‌اند!

جانشین اسبق اداره کل سیاسی سپاه اضافه کرد: اما مسئله این است که چرا باید تنها از زبان انگلیسی استفاده کرد و آن‌هم از دوران مهدکودک شروع شود که نتیجه‌اش این است که فرزندانمان بیشتر از الفاظ بیگانه استفاده کرده و با الفاظ فارسی بیگانه می‌شوند.

معلمی با بیان اینکه روحانی ملاکشان در جامعه مسئله هزینه و فایده و دارای رویکرد مسائل اقتصادی است، تأکید کرد: رئیس‌جمهور در موضوع هند تنها به IT اشاره می‌کنند و برای مثال در کشور الجزایر که مردم عرب و آفریقایی وجود دارند با زبان خود بیگانه هستند و بیشتر با زبان فرانسه عجین شده‌اند توجهی ندارد.

وی بیان کرد: آقای روحانی دارند عوام‌فریبی می‌کنند و به نظر برخی از اندیشمندان در حال انجام حرکات پوپولیستی هستند؛ این حرف از او بعید بود که بگوییم اگر در مدرسه‌ای ۸۰ درصد یک‌زبان بخواهند و دو درصد یک‌زبان دیگر بخواهند به نظر آن ۸۰ درصد عمل می‌شود؛ اگر این حرف را به مسائل دیگر بسط دهیم و در مدرسه‌ای ۸۰ درصد افراد یک موضوع ضد اسلامی را خواستند، باید عمل کنیم؟

جانشین اسبق اداره کل سیاسی سپاه خاطر نشان کرد: باید به خاص جامعه و نیاز جامعه نگاه کرد و نظام جمهوری اسلامی باید خاص مردم را با نیاز آن‌ها تطبیق دهد یعنی ببینیم نوجوان ما چه نیاز دارد.

معلمی عنوان کرد: نظام ما از دو کلمه «جمهوری» و «اسلامی» تشکیل‌شده است و یک‌طرف بعد مردم است اما محتوا نباید مخالف مسائل دینی و مصالح کشور نباشد.

بی‌توجهی به مسائل اخلاقی جامعه مربوط به تفکر لیبرالیستی غربی است

وی با اشاره به اینکه آقای روحانی تفکر لیبرالیستی غربی را مطرح می‌کنند، گفت: در این تفکر می‌گویند جامعه مدنی جامعه‌ای است که دولت در مسائل اخلاقی بی‌تفاوت باشد که مخالف با دین و قرآن است.

جانشین اسبق اداره کل سیاسی سپاه ضمن اشاره به اینکه رهبر انقلاب نیاز و مصالح جامعه را در نظر می‌گیرند و جامعه اسلامی باید رشد و تعالی افراد جامعه را دنبال کند، ادامه داد: نوجوان و جوان ما از کجا می‌فهمد که نیاز او چیست، نظام اسلامی باید او را در جهت نیازش هدایت کند که آقای روحانی در جهت خلاف این موضوع حرکت می‌کنند.

رئیس‌جمهور مسائل حقوقی را با اسلام وفق دهد

معلمی بیان کرد: جناب رئیس‌جمهور که اصرار بر این دارند که حقوقدان متبحری هستند، مسائل حقوقی را با مسائل دینی و اسلامی وفق دهند و توجه به این نکته داشته باشند که رهبری انقلاب مصالح کلی جامعه را در نظر می‌گیرند و نباید برای تعدادی رأی اندیشه‌های امام خمینی و رهبری و مسائل دینی را در نظر نگرفت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تصور این است که رئیس‌جمهور فضا را به سمت بهره‌برداری جناحی و گروهی می‌برند و منافع ملی را فدا می‌کنند؛ رئیس‌جمهور نباید طوری عمل نکنند که این نکته در بین مردم جا بیفتد که او مسائل دینی را فدا می‌کند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز