جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۹
 مذاکره با ژاپنی‌ها برای مباحث فنی و تخصصی خط ۲ مترو اصفهان   

معاون شهردار اصفهان گفت: به‌زودی تکلیف حضور ژاپنی‌ها برای تأمین ناوگان و مباحث فنی و زیرساخت‌های الکتریکی و تخصصی خط ۲ مترو مشخص می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ، علیرضا صلواتی با اشاره به روند اجرای خط ۲ متروی اصفهان اظهار داشت: عملیات اجرایی خط ۲ مترو آغاز شده و در زینبیه خاک‌برداری در حال انجام است تا TBM وارد شوند.

وی افزود: پروژه خط ۲ متروی اصفهان در ۲ فاز میدان امام علی(ع) و از میدان امام علی(ع) تا سه راه خمینی‌شهر انجام می‌شود که قرارداد عملیات اجرایی این ۲ فاز با ۲ پیمانکار بسته شده است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی فاز نخست خط ۲ متروی اصفهان بیان کرد: یکی از نگرانی‌ها درباره اجرای فاز نخست خط ۲ مترو در میدان امام علی(ع) تامین اعتبار و ارزآوری آن بود که با انتخاب پیمانکار مناسب این موضوع نیز رفع شد.

وی با بیان اینکه تامین اعتبار احداث زیرساخت‌ها و تونل زیرزمینی خط ۲ مترو اصفهان برعهده شهرداری است، خاطرنشان کرد: برای تسریع در اجرای پروژه خط ۲ مترو اصفهان به دنبال جذب سرمایه‌گذار خارجی هستیم. در ۶ ماه گذشته با کارشناسان ژاپنی مذاکرده شده و به‌زودی تکلیف حضور آن‌ها برای تأمین ناوگان و مباحث فنی و زیرساخت‌های الکتریکی و تخصصی خط ۲ مترو مشخص می‌شود.

صلواتی با بیان اینکه خط ۲ مترو اصفهان تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این خط سبب اتصال اصفهان به خمینی‌شهر بوده و برای ادامه مسیر این خط خیابان نشاط، چهارراه نقاشی، فلسطین، آمادگاه، باغ گلدسته و خیابان طالقانی پیشنهاد شده است.

وی با اشاره به تغییر مسیر خط ۲ متروی اصفهان از میدان امام(ع) به خیابان‌های اطراف این میدان تاریخی افزود: تغییر مسیر خط ۲ مترو اصفهان از میدان امام(ع) به خیابان اطراف که به تصویب شورای فنی سازمان میراث فرهنگی رسیده، بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه اضافی را به این پروژه تحمیل کرده است .

انتهای پیام/

منبع:خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق