چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
آیت‌الله استادی در جمع منتخبان مجلس دهم:
 مراقب باشیم پایان چهار سال نمایندگی «یوم الحسره» نباشد   

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با بیان اینکه پایان چهار سال نمایندگی مجلس می‌تواند «یوم الحسرة» یا «یوم المسرة» باشد، تاکید کرد: مراقب باشیم که پایان این دوره یوم الحسرة نباشد.

به گزارش ندای اصفهان ، آیت‌الله رضا استادی صبح امروز در نخستین نشست منتخبان مجلس دهم که در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری است، در سخنانی با اشاره به مهمترین نکات اخلاقی مسئولیت در جمهوری اسلامی اظهار داشت: آنچه را که به دیگران می‌گوییم، ابتدا خودمان عمل کنیم، چرا که اگر غیر از این باشد مشکل پیش می‌آید.

وی ادامه داد: کسی که چنین موقعیتی (مسئولیت) برایش پیش می‌آید، اگر با دیروز خود فرق کرده باشد، یعنی مشکل دارد؛ هر چه انسان بالاتر می‌رود، باید بفهمد که کسی نیست.

این استاد اخلاق حوزه علمیه با بیان اینکه مجلس جای شور و مشورت است، اظهار داشت: اگر تکبر در انسان باشد نظر درست دیگران را نمی‌پذیرد و این قبول نکردن نظر دیگران، مشکل جزئی درست نمی‌کند؛ بلکه به مملکت ضربه می‌زند.

آیت‌الله استادی جنبه اصلی تواضع را حق‌پذیری توصیف کرد و با تاکید بر لزوم تسلط بر زبان عنوان کرد: زبان خیلی می‌تواند در صلاح و فساد انسان موثر باشد، پس تلاش کنیم که بر زبانمان مسلط باشیم.

وی با تاکید بر لزوم مراقبت از بیت‌المال در دوران مسئولیت، گفت: حتی‌المقدور اگر کاری از بیت‌المال انجام می‌دهیم، برای مردم باشد، نه اطرافیانمان.

آیت‌الله استادی با بیان اینکه پایان چهار سال نمایندگی می‌تواند «یوم الحسره» یا «یوم المسره» باشد، تصریح کرد: اگر فرد در این چهار سال خدمت کرده باشد، خوشحال است و اگر کاری نکرده باشد حسرت می‌خورد.

این استاد اخلاق با تاکید بر اینکه مدام باید مراقب باشیم که مسئولیت سنگین است، خاطرنشان کرد: معیارمان این باشد که آنچه را انجام می‌دهیم، اگر علنی شد خجالت نکشیم.

انتهای پیام/

منبع:مهر

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز