دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
 سه شنبه های بدون خودرو در نصف جهان   

به دنبال رونمایی از شعار و نماد پویش مردمی ترافیک، سه شنبه ها تردد خودرو در خیابان های شلوغ همچون چهارباغ ممنوع می شود.

به گزارش ندای اصفهان ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در برنامه “اینجا اصفهان” اظهارکرد: اولین فعالیت پویش مردمی ترافیک “سه شنبه های بدون خودرو” است که در بعضی از خیابان های شلوغ مانند چهارباغ مسیر تردد خودروها مسدود می شود و تنها بوسیله دوچرخه و اسکوتر می توان در این مسیر تردد کرد.
علیرضا صلواتی ادامه داد: این روند در ابتدا در خیابان های مرکزی شهر صورت می گیرد و در طول زمان آنرا به خیابان های دیگر بسط خواهیم داد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه مدیران شهری از آغاز این طرح با وسایل غیر موتوری تردد خواهند کرد افزود: اقدام دیگری که در این پویش انجام خواهد شد فعالیت همیار ترافیکی است که این افراد با دادن کارت های زرد رنگ به افراد متخلف، خطاهای آن فرد را گوشزد خواهند کرد اما وی جریمه نقدی نخواهد شد.
صلواتی با بیان اینکه شعار این پویش ” هوای اصفهان را داریم” است تصریح کرد: این شعار بدین معنی است که باید به فکر حفظ محیط زیست و به طور کلی باید به فکر شهر از همه لحاظ باشیم.
وی با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته کمتر از خودرو و بیشتر از وسایل نقلیه غیر موتوری استفاده می شود تصریح کرد: با آغاز به کار این پویش مردمی شاهد احترام بیشتر به قوانین رانندگی از سوی تمام اقشار جامعه خواهیم بود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه باید در فرهنگ ترافیک یک تحول اساسی صورت گیرد اذعان کرد: یکی از شاخصه های توسعه یافتگی شهرها رفتارهای ترافیکی شهروندان است بنابراین با ایجاد پویش مردمی فرهنگ ترافیک، امیدواریم گام موثری در این رابطه برداشته شود.
صلواتی ادامه داد: موضوع ترافیک مانند یک مثلث سه ضلعی است که  مهندسی ترافیک، اعمال قانون و فرهنگ ترافیک اضلاع آنرا تشکیل می دهند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری اصفهان بیان کرد: مهندسی ترافیک به عهده مدیریت شهری، اعمال قانون به عهده نیروهای انتظامی است و فرهنگ ترافیک متاسفانه بدون متولی باقی مانده بود.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز