چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۸

امام جمعه اصفهان:

اسلام انقلابی یعنی در برابر دشمن باید محکم بود/”اسلام غیرانقلابی” مساوی با “اسلام آمریکایی” است

امام جمعه اصفهان گفت: اسلام انقلابی یعنی در مقابل دشمن باید محکم بود و از هیچ چیز نترسید هرچقدر هم دشمن بزرگ‌تر باشد ما متقابلا باید سخت‌تر باشیم.

به گزارش ندای اصفهان ، آیت‌الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد ظهر دیروز در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان، با اشاره به مناسبت‌های هفته‌ای که گذشت و تبریک عید مبعث اظهار داشت: مردم باید از کودکی فرزندان خود را همانگونه که به مراسم‌های سینه‌زنی و هیئت می‌برند، به برگزاری جشن در مراسم‌های موعود تشویق کنند چراکه روحیه کودکان به شکلی است که برگزاری مراسم شادی و جشن در روحیه آنان تاثیر بیشتری خواهد داشت.

امام جمعه اصفهان با اشاره به روز بسیج سازندگی تصریح کرد: این نهاد در دوره‌های مختلف زمانی چه در دوران انقلاب و چه در جنگ تحمیلی نقش بسزایی را برعهده داشته و توانسته ارزش‌های انقلاب را به دست جوانان امروزی برساند.

وی داشتن روحیه انقلابی را از ارکان مهم اعضای جامعه و به‌ویژه بسیجیان دانست و اظهار داشت: اینکه برخی ادعا دارند ما انقلاب اسلامی را قبول داریم ولی با اسلام انقلابی مخالفیم، حرفی عبث و بیهوده است چراکه انقلاب ما همان اسلام انقلابی است و اسلام غیرانقلابی مساوی است با اسلام آمریکایی.

آیت الله طباطبایی‌نژاد افزود: اسلام انقلابی یعنی در مقابل دشمن باید محکم بود و از هیچ چیز نترسید هرچقدر هم دشمن بزرگ‌تر باشد ما نیز متقابلا باید سخت‌تر باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان بیان کرد: اگر مردم و مسئولان ما به خودباوری لازم برسند و ترسی از دشمنان نداشته باشند همانگونه خداوند در قرآن فرموده به اذن خودش عده‌ای اندک بر عده کثیر پیروز خواهند شد.

وی زندگی زیر پرچم دشمن را مصداق ذلت دانست و عنوان کرد: این امر همان چیزی است که امام حسین(ع) سعی کرد با واقعه روز عاشورا به تمام مسلمین جهان بفهماند، اگر امام حسین(ع) حکومت یزید را قبول می‌کرد مسلما بهترین موقعیت اجتماعی را به دست می‌آورد ولی این کار را نکرد چرا که شعارش این بود” هیهات من الذله” و مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است و این امر دقیقا همان اسلام انقلابی است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به سخنان اخیر رهبر انقلاب بیان کرد: انقلاب اسلامی را اسلام انقلابی به‌وجود آورد و اگر اسلام ما انقلابی نباشد اصلا دیگر انقلابی باقی نخواهد ماند و رهبر معظم هم در سخنان خود خطاب به روحانیون فرمودند آنان باید روحیه انقلابی خود را حفظ کنند.

وی با تاکید بر نقش روحانیت در تبیین روحیه انقلابی بین مردم یک جامعه افزود: روحانیون همان کسانی که در قبل از انقلاب شکنجه می‌شدند و به تبلیغ دین می‌پرداختند و برای آینده این مملکت تلاش می‌کردند، توانستند انقلاب اسلامی را پدید آورند چراکه آنان انتقال دهنده روحیه انقلابی به مردم بودند تا انقلاب اسلامی را به وجود آورند.

شهدای مدافع حرم مصداق بارز جوانان انقلابی هستند

آیت الله طباطبایی‌نژاد در ادامه با اشاره به نقش شهدای مدافع حرم گفت: در جوامع امروز جوانانی که برای دفاع از حرم زینبین(س) به سوریه می‌روند و شهید می‌شوند مصداق بارز جوانان انقلابی و مهم‌ترین منبع برای داشتن روحیه انقلابی هستند.

وی افزود:: مجلس نیز باید در راستای حمایت از خانواده شهدای مدافع حرم مصوبات جدیدی را پیگیری و تصویب کند و اینکه در مجلس تصویب شد که خانواده مدافعین حرمی که از اتباع در کشور ما ساکن هستند، می‌توانند تابعیت ایران را کسب کنند بسیار حرکت نیکو و پسندیده‌ای بود.

امام جمعه اصفهان دفاع از سیاست دینی ایران را علت اصلی از خود‌گذشتگی شهدای اتباع مدافع حرم دانست و خاطر‌نشان کرد: زمانی که یک خانواده سرپرست خود را از دست می‌دهد وظیفه ما است که به آن‌ها رسیدگی کنیم حال اگر آنان از اتباع غیر ایرانی مقیم کشورمان باشند هم این توجه باید بیشتر شود‌.

وی با اشاره به تدوین قانون اساسی بر مبنای اسلام گفت: قانون و رهبری ما براساس موازین اسلامی تدوین و انتخاب شده‌اند و زیر سلطه اجنبی نبودن مهم‌ترین اصل در قانون ما است. انقلاب اسلامی ثمره اسلام انقلابی است و نمی‌توان این دو رو رکن را از یکدیگر تفکیک کرد و بین‌شان جدایی انداخت.

لغو کاپیتولاسیون نماد قدرت و شجاعت ایران است

وی با اشاره به سالروز تاسیس سپاه پاسداران یادآور شد: سپاهیان باید در جامعه حاضر شوند تا عزت خود را به مردم نشان دهند چراکه آنان نیز یکی دیگر از افتخار آفرینان انقلاب ما هستند و بعد از آن هم تاکنون سپاهیان حافظان انقلاب اسلامی هستند.

امام جمعه اصفهان در خاتمه درباره سالروز لغو کانون کاپیتولاسیون بیان کرد: در سال 42 و 43 تصویب شد که آمریکایی‌ها در ایران در برابر اعمالی که انجام می‌دهند مسئولیت دارند و تا قبل از تصویب این قانون هرکسی از آمریکایی‌ها که مرتکب عمل جرمی در ایران می‌شد حتی یک مقام ارشد کشور را به قتل می‌رساند هیچگونه مسئولیتی در قبال کار خود نداشت.

وی ادامه داد: با تصویب این قانون ما نشان دادیم که همه در برابر ایران و قانون ایران یکسان هستند و تبعیضی که آمریکایی‌ها نسبت به دیگر نژادها قائل بودند، برای ما معنی نداشت.

آیت‌الله طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: سرانجام در اردیبهشت ماه 58 رسما این مورد در قانون ما لغو شد و مشت محکمی بر دهان دشمنان زده شد. امروز ما نشان دادیم که اگر ذره‌ای خطا از آنان سر بزند در مقابل‌شان ایستادگی می‌کنیم همانگونه که با ورود غیرقانونی به آب‌های داخلی‌مان سرنشینان آمریکایی را دستگیر کردیم و به همه دنیا ثابت کردیم ما هیچ ترسی از این آمریکا نداریم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715