یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۵
 مهناز فتاحی با «عروس‌های جنگ» به نمایشگاه کتاب می‌آید   

خاطره‌نگار «فرنگیس» حالا با كتاب «عروس‌های جنگ» خوانندگان را پای حرف‌های خواندنی همسران شهید، آزاده و مفقودالاثر می‌نشاند.

به گزارش ندای اصفهان ، مهناز فتاحی مولف کتاب «عروس‌های جنگ» با بیان اینکه این اثر  حکایت دلدادگی و عشق همسران رزمندگانی است که آن ها را عاشقانه دوست داشتند و پس از رفتن آن ها صبورانه ایستادند و مقاومت کردند، گفت: این زنان کمتر دیده و شناخته شدند و ما کمتر پای صحبت‌هایشان نشسته ایم. نوجوانانی که رویاها و آرزوهایشان با همسرانشان به جبهه رفت.

این کتاب هشت راوی در سه بخش دارد؛ عروس شهید، عروس مفقود الاثر و عروس آزاده. عروس شهید حکایت عروس هایی است که همسرانشان شهید شده اند. عروس مفقود الاثر ماجرای عروسی است که  پس از سه ماه زندگی مشترک همسر رزمنده اش رفته و هنوز بازنگشته است. عروس آزاده سرنوشت عروس هایی است که همسرانشان به اسارت درآمده و پس از مدت ها بازگشته اند.

کتاب «عروس‌های جنگ» کرمانشاه، به سفارش دفتر مشارکت زنان حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و نیروی دریایی سپاه تولید و در نشر امینان به چاپ رسیده است و برای اولین بار در نمایشگاه کتاب عرضه می شود.

این طرح از سوی مهناز فتاحی به دفتر مشارکت زنان پیشنهاد شد و اولین کتاب آن عروس های جنگ کرمانشاه به قلم مهناز فتاحی است و قرار است استان های دیگر نیز در کتاب های دیگر به معرفی عروس های جنگ استان خود بپردازند.

مهناز فتاحی قبل از این کتاب خواندنی «فرنگیس» خاطرات فرنگیس حیدرپور بانوی قهرمان گیلانغربی را به چاپ رسانده بود. این کتاب جزو کتاب های پرفروش دفاع مقدس در سال گذشته بود که به زبان‌های کردی و انگلیسی نیز ترجمه شده است.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق