دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
امام جمعه موقت اصفهان:
 سازمان کنفرانس اسلامی برای اجرای مراسم حج باید با دیگر کشورها همفکری کند   

امام جمعه موقت اصفهان گفت:‌ سازمان کنفرانس اسلامی برای برگزاری مراسم حج باید با کشورهایی که به عربستان حاجی اعزام می‌کنند، همفکری کند تا مراسم حجی با عزت و امنیت برای به هراس انداختن آمریکا برنامه‌ریزی شود.

به گزارش ندای اصفهان ،آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی در نماز عبادی سیاسی این هفته اصفهان اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگران فرمودند کارگر فقط برای کار بدنی و جانی نیست، بلکه باید ارزش کسانی که کار فکری می‌کنند در نظر گرفته شود،‌ همچنین مشکلاتی برای کارگران و کارفرمایان وجود دارد که شایسته است برای این مشکلات نیز تمهیداتی اندیشیده شود.

وی در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب بی‌توجهی کارگران به جهت‌دهی‌های دشمنان و رسانه‌های بیگانه را تحسین کردند اما در مورد تعطیل و یا نیمه‌تعطیل بودن کارگاه‌ها و کارخانه‌های کشور فرمودند حدود ۶۰ درصد مراکز تولیدی تعطیل و یا نیمه‌تعطیل هستند که امسال با توجه به اقتصاد مقاومتی باید اقدامات خوبی انجام شود.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: ورود اجناسی که مشابه داخلی دارد طبق گفته رهبر معظم انقلاب باید مطلقاً ممنوع شود و با نظارت دولت از واردات این اجناس به کشور جلوگیری شود بلکه فناوری‌های نوین وارد کشور شود تا نیازی به رقابت با اجناس خارجی وجود نداشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند توافقی که با غرب صورت گرفته تنها روی کاغذ است و نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد بنابراین حل مشکلات اقتصادی در داخل کشور است و نه در میز مذاکرات خارج از کشور.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری مراسم حج و مذاکرات مسئولان امور خارجه با دولت عربستان سعودی اذعان داشت:‌ حج وظیفه همه مسلمانان است حال اینکه این مراسم در کشوری قرار گرفته که رژیم فاسدی به نام سعودی در آن حکومت می‌کند‌، گردن می‌زند، تفرقه ایجاد می‌کند و تکفیرگر است تا جایی که در ماه‌های حرام هم به کشتار خود ادامه می‌دهد و سابقه کشتار حجاج عربستان از سال ۶۶ بوده که در سال گذشته هم حدود ۷ هزار حاجی با لباس احرام کشته شدند.

وی ادامه داد: سازمان کنفرانس اسلامی برای برگزاری مراسم حج باید با کشورهایی که به عربستان حاجی اعزام می‌کنند، همفکری کنند تا مراسم حجی با عزت و امنیت برای به هراس انداختن آمریکا برنامه‌ریزی شود.

آیت‌الله مهدوی تصریح کرد: ۲۵ رجب سالگرد شهادت امام هفتم، امام موسی‌بن جعفر (ع) است که ایشان به شدت روحیه مقابله با استکبار و طاغوت زمان خود را در شیعیان تقویت می‌کردند.

وی تأکید کرد:‌ رهبر معظم انقلاب مکرراً در دیدارهای اخیر خود بر انقلابی ماندن توصیه کرده‌اند و در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری و همچنین انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همه را بر انقلابی بودن و انقلابی ماندن توصیه کردند که این یکی از رموز مهم بقای انقلاب ما است.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به روز ۱۲ اردیبهشت عنوان کرد: ۱۲ اردیبهشت ماه هر سال که روز شهادت شهید مطهری است به عنوان روز معلم یاد شده که وظیفه همه معلمان ابتدای در راستای تزکیه و سپس تعلیم دانش‌آموزان است و تربیت فکر جوانان یکی از نکات مهمی است که آموزگاران باید به آن توجه کنند و افرادی مؤمن، متعهد و انقلابی نیز تربیت کنند چرا که مقام معظم رهبری بر تخصص و تعهد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی همواره تأکید کرده‌اند.

وی در ادامه اضافه کرد:‌ اقداماتی که توسط نیروی انتظامی در جهت برپایی امنیت اخلاقی در جامعه انجام می‌شود، بسیار خوب است اما متأسفانه هنوز نتوانسته‌ایم جامعه‌ای را که از حداقل واجبات پیروی کنند، داشته باشیم و در این زمینه موفق نبوده‌ایم که حرکت نیروی انتظامی در راستای به هدف رسیدن امر به معروف و نهی از منکر است. با وجودی که این فریضه هنوز پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی عملی نشده است.

آیت‌الله مهدوی با اشاره به صحبت‌های برخی مسئولین در راستای تضعیف امر به معروف و نهی از منکر،‌ افزود: متأسفانه بعضی از مسئولان دانسته یا ندانسته صحبت‌هایی را برای تضعیف امر به معروف و نهی از منکر بیان می‌کنند که باید این سوال را از آنها پرسید که آیا توهم رأی‌آوری برای آینده در ذهن خود می‌تراشند که اینگونه ذهن مردم را مخدوش کرده و در فضاهای مجازی تهمت می‌زنند و افراد را مسخره می‌کنند.

وی عنوان کرد:‌ نیروی انتظامی باید با بیانی خوب و آرامش با خاطیان برخورد کند که برای اغنای فکری متصدیان این امور باید از متخصصان حوزه و دانشگاه در راستای آموزش به نیروهای خود استفاده کند چرا که دین ما، دینی عقلی است و باید با استدلال و منطق برخورد شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برگزاری مراسم هفته نکوداشت در اصفهان،‌ خاطرنشان کرد: شهرداری اصفهان زحمات زیادی در این راستا کشیده اما متأسفانه آنچه باید در مقام عمل از آب درمی‌آمد اجرایی نشد چرا که مرتباً به ما تذکر می‌دهند که برای برگزاری این مراسم با نخبگان و علمای شهر اصفهان مشورت نشده که به مجریان هفته نکوداشت اصفهان توصیه می‌کنم تا با استفاده از راهنمایی‌های نخبگان در برگزاری هر چه بهتر این مراسم در سال‌های آینده استفاده کنند.

وی در پایان اذعان داشت: گاهی شنیده می‌شود که صدای بلندگوهای نماز جمعه برای کاشی‌های مسجد امام ضرر دارد و باعث تخریب آنها می‌شود، اما باندهای قوی که موسیقی‌های مختلف در کنار خواجو برپا شده ظاهراً هیچ مشکلی برای پل‌های تاریخی اصفهان ایجاد نکرده است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز