یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
 مراسم گرامیداشت روز بسیج فرهنگیان اصفهان برگزار شد   

همزمان با تشییع پیکر شهید قربانعلی سلطانی از شهدای مدافع حرم، مراسم گرامیداشت روز قشر بسیج فرهنگیان اصفهان با حضور جمعی از مسئولان شهری و استانی در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد.

به گزارش ندای اصفهان ،مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان صبح امروز در مراسم گرامیداشت روز قشر بسیج فرهنگیان در خیمه حسینی گلستان شهدای اصفهان اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند معلم محور حرکت جامعه و معیار کار درست در جامعه است.

محمدحسن قائدیها با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همیشه به موضوع تعلیم و تربیت اهمیت ویژه‌ای می‌دهند، افزود: باید مسئولان آموزش و پرورش که افرادی متدین و دلسوز هستند به بهترین نحو از آنها استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه خداوند باوجود تمام نعمت‌‌هائی که به بندگانش داده است تنها پیرامون تعلیم و تربیت بر آنها منت نهاده است،  تصریح کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید منت گذاشتم به انسان‌ها که رسولی برای آنها فرستادم تا کتاب و حکمت به‌آنها بیاموزد.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان خاطرنشان کرد: تمام این موارد نشان می‌دهد که تعلیم و تربیت از چه جایگاه والائی نزد خداوند برخوردار است، به گفته شهید مطهری معلم باید اندیشیدن را بیاموزد نه اندیشه‌ها را، امروز وظیفه معلمان همین آموزش اندیشیدن و تفکر است.

وی با بیان اینکه اگر دنیا را یک مدرسه بزرگ و معلم آن را خداوند فرض کنیم که این‌گونه هم هست، بیان کرد: انسان‌ها شاگردان این مدرسه بزرگ هستند و همانطور که در کلاس و مدرسه دانش‌آموزان رتبه‌بندی می‌شوند بدون شک معلمان، شاگردان ممتاز این مدرسه بزرگ هستند.

قائدیها با اشاره به اینکه می‌توانیم افراد را در این میان به‌چند دسته تقسیم کنیم، گفت: یک دسته آنهائی هستند که بودن و نبودن‌شان یکی است یعنی وقتی هستند، هستند و وقتی نیستند هم نیستند، دسته دیگر نیز وجودشان برای جامعه ضرر است یعنی وقتی نیستند؛ نیستند و وقتی هستند باز هم نیستند.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان افزود: دسته‌‌ای هم وجود دارند که ارزش و جایگاه والائی دارند آنهائی که وقتی هستند، هستند و وقتی نیستند بازهم هستند اینها شهدا هستند.

همزمان با گرامیداشت روز قشر بسیج فرهنگیان، پیکر شهید قربانعلی سلطانی از شهدای تیپ فاطمیون با حضور مردم شهیدپرور و ولایتمدار اصفهان و جمعی از مسئولان شهری و استانی در گلستان شهدای اصفهان تشییع شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز