دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
 در دیدار رئیس جمهوری با اعضای شوراهای شهر سراسر کشور چه گذشت   

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران به بیان جزئیاتی از دیدار امروز رئیس جمهوری و مسئولان دولتی با جمعی از اعضای شوراهای شهرها و روستاهای کشور پرداخت.

به گزارش ندای اصفهان ، از دیدار برخی اعضای شوراهای شهر و روستا با رئیس جمهوری، وزیر کشور و برخی دیگر از وزرا خبر داد و گفت: امروز جمعی از نمایندگان شورای شهرها و روستاهای سراسر کشور با حضور تعدادی از اعضای شورای شهر تهران، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری و رحمانی فضلی وزیر کشور در سالن اجلاس به مناسبت سالروز تأسیس شوراها گردهم آمدند.

وی افزود: در این دیدار برخی از نمایندگان شوراهای شهرها که عمدتاً از استان‌های مرکزی و حاشیه‌ای مانند سنندج، اصفهان و البرز بودند، وزیر کشور، معاون وی، مهدی چمران به عنوان رئیس شورای عالی استانها و رئیس جمهوری به بیان سخنانی پرداختند.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: تحقق مدیریت یکپارچه شهری ایجاد و افزایش درآمدهای پایدار برای مدیریت شهری و نگرانی از کاهش اختیارات شوراها توسط مصوبات مجلس یا از طریق برنامه ششم وهیئت دولت جزو موضوعات محوری سخنان مطرح شده امروز بود.

وی ادامه داد: معاون وزیر کشور نیز از ۴ لایحه‌ای که درحال آماده شدن است خبر داد و از جمله آن می‌توان به لایحه ایجاد میدریت یکپاره شهری، ایجاد درآمدهای پایدار و لایحه استخدامی شهرداری‌ها اشاره کرد.

شاکری افزود: در دیدار امروز یکی از اعضای شورای شهر نظرآباد خواستار ارائه ۳۱ خودروی سمند برای نمایندگان شوراها در شورای عالی استان‌ها شد که رئیس جمهور نیز با آن موافقت کرد و قول تحقق آن را داد.

وی تصریح کرد: رئیس جمهوری در سخنان خود بر حفظ و نگهداشت محیط زیست تأکید داشت و به از بین رفتن فضای سبز و برخی باغات در شهرها اشاره کرد. وی همچنین در پاسخ به افرادی که از عدم تمکین و هماهنگی برخی دستگاه‌های اجرایی به شوراهای شهر گلایه داشتند گفت، می‌توانید در این خصوص از قوانینی که وجود دارد بهره‌مند شوید و از طریق آن این دستگاه‌ها را بازخواست کنید تا پاسخگو باشند.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر یک کارگروه تخصصی با حضور معاونین رئیس جمهور و معاونین وزارت کشور ایجاد شود، می‌توان از این نشست‌ها بهره بیشتری برد. به طور کلی نیز نفس برگزاری چنین گردهمایی‌هایی را مفید می‌دانم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق