یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری اصفهان مطرح کرد
 فعالیت ۷۷ حزب در استان اصفهان/ ۳۴ مجوز برای احزاب اصفهان صادر شد   

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری اصفهان با اشاره به اینکه در اصفهان ۷۷ حزب و تشکل سیاسی یا دارای مجوز بوده یا برای اخذ مجوز ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: از این تعداد ۳۴ مجوز صادر شده که ۱۷ مجوز از جناح اصولگرا و ۱۷ مجوز از جناح اصلاح‌طلب است.

به گزارش ندای اصفهان ، حمیدرضا وطن‌خواه شامگاه چهارشنبه در نشستی با فعالان سیاسی کاشان با اشاره به انتخابات اخیر اظهار داشت: در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در شهرهای بزرگ لیست‌ها حرف نخست را زدند.

وی با اشاره به نقش شهرهای متوسط و کوچک در نتیجه انتخابات افزود: در انتخابات شهرهای متوسط کاندیداهای مستقل و انفرادی و در شهرهای کوچک مباحث قومیتی و فامیلی حرف نخست را زد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری اصفهان گفت: سال گذشته در استان اصفهان با تشکیل چندین جلسه، منشور وفاق احزاب در ۳ فصل و ۲۱ ماده تنظیم شد و ۳۴ حزب فعال اصفهان این منشور را امضا کردند.

وی افزود: در سال گذشته ۳۵ دفتر به ‌عنوان شعبه فرعی احزاب در شهرستان‌ها درخواست مجوز داشتند که برای ۱۸ دفتر مجوز صادر شد.

وطن خواه با اشاره به اینکه در اصفهان ۷۷ حزب و تشکل سیاسی یا دارای مجوز بوده یا برای اخذ مجوز ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: از این تعداد ۳۴ مجوز صادر شده که ۱۷ مجوز از جناح اصولگرا و ۱۷ مجوز از جناح اصلاح‌طلب است.

وی با بیان اینکه ما خواستار فعالیت احزاب و گروه‌ها در شهرستان‌ها هستیم، تصریح کرد: در شهرستان کاشان یک حزب مخصوص استانی وجود دارد که در این راستا انتظار می‌رود بقیه تشکل‌ها نیز فعال شوند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری اصفهان با اشاره به اینکه جوان‌گرایی در احزاب سیاسی استراتژی موردنیاز جامعه است، افزود: حضور استعدادها و مدیران جدید کشور، همچنین جذب جوانان در احزاب و تشکل‌ها سبب غنی‌سازی اوقات فراغت آن‌ها می‌شود و نیز شخصیت آن‌ها در این راستا رشد پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: قانون‌مندی یکی از شاخص‌هایی است که باید در مسیر آن حرکت کرد و احزاب و گروه‌های مختلف با شرکت در عرصه‌های مختلف می‌توانند نقطه نظرات خود را در این باره اعلام کنند. در این نشست فعالان سیاسی کاشان نظرات و انتقادات خود را بیان کرده و خواستار تشکیل خانه احزاب شدند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز