شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸

رونمایی از کتاب «ایران مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان» +عکس

کتاب «ایران مهد همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان» با حضور علی‌اصغر عامری، رایزن فرهنگی ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب سارایوو رونمایی شد.

به گزارش ندای اصفهان ،همزمان با آخرین روز نمایشگاه بین المللی کتاب سارایوو، از کتاب «ایران مهد همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان» رونمایی به عمل آمد.

 

در این مراسم، علی‌اصغر عامری، رایزن فرهنگی ایران طی سخنانی، اظهار کرد: کتاب «ایران مهد همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان» توسط مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تهیه و تدوین شده است. در مقدمه کتاب در خصوص تنوع فرهنگ‌ها در ایران بنابر نظریه برخی از کارشناسان در قالب یک قاره بیان شده است.

 

%image_alt%

 

وی گفت: از دیرباز در ایران اسلامی، پیروان ادیان زندگی همراه، صلح و آرامشی را با یکدیگر داشته‌اند و پس از ورود اسلام به ایران در 14 قرن پیش نه تنها این همزیستی با مشکل و محدودیتی مواجه نشده است، بلکه می‌توان گفت رشد و بالندگی فرهنگ ایرانی محصول همکاری و تعاون این فرهنگ‌ها و ادیان مختلف و متنوع است.

 

عامری در بخش دیگری از سخنان خود، اذعان کرد: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، ما می‌توانیم بگوییم که زندگی پیروان ادیان مختلف در ایران فراتر از همزیستی مسالمت‌آمیز است، چراکه پیروان ادیان مختلف علاوه بر داشتن آزادی کامل در انجام عبادات و مناسک دینی و سبک زندگی خود به دلیل حضور در سطوح تصمیم‌سازی مانند داشتن نماینده در مجلس شورای اسلامی و نیز مناصب اجرایی دارای نقش مشارکت سازنده در کشور هستند و در ایام دفاع مقدس نیز شهدایی را برای حفظ و صیانت از سرزمین خود تقدیم کرده‌اند.

 

وی افزود: در طول سه دهه گذشته، گفت‌وگوهای سازنده‌ای بین اسلام و پیروان ادیان مختلف از سوی مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌ها سامان داده شده که نتایج مثبتی جهت متبلور ساختن نقاط مشترک این ادیان با اسلام داشته است.

 

گفت‌وگو، تفاهم و احترام به یکدیگر میان مسیحیت و اسلام

ایوو مارکوویچ، استاد دانشگاه و مؤسس و رئیس انجمن پونتانیما طی سخنانی، گفت: نمایندگان ادیان مسیحیت و اسلام در همه جای دنیا هر روز به هم نزدیک می‌شوند و همکاری‌های و ارتباطات آنها روز به روز بهتر و قوی‌تر می‌شود؛ بزرگان و پیروان این دو دین ضمن گفت‌وگو و احترام به یکدیگر بر سر مسائل خود به تفاهم می‌رسند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715