شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸

فایننشال تایمز نوشت؛

ایران به جمع شش قدرت سایبری دنیا پیوست

«...ایران "چین جدید" در عرصه اقدامات تهاجمی در فضای سایبری است . هکرهای ایرانی توانایی این را دارند تا حملات شدید و موثری را علیه بخش های نفتی و گازی و فرودگاه ها و خطوط هوایی سازماندهی کنند.»

به گزارش ندای اصفهان ،فایننشال تایمز (Financial Times) در گزارشی به پیشرفت های روزمره کشورمان پرداخته و نوشت: «ایران در حال پیوستن به باشگاه 6 قدرت سایبری جهانی است.»

 

فایننشال تایمز در این گزارش ادعا کرده است که العلیا، یکی از محله های ثروتمند و پر زرق و برق عربستان سعودی که واقع در مرکز ریاض است اولین قربانی هکر هایی بود که با استفاده از بدافزار های مخرب و فارسی زبان باعث قطعی برق و همچنین خساراتی به این شهر شدند.

 

حال نگرانی از غنی سازی پلوتونیوم ایران بعد از برجام محدود گشته اما عده ای بر این باورند که از این پس ایران به سرمایه گزاری در حوزه سایبری تمرکز می کند و از آن به عنوان سلاحی دوربرد برای مقابله با تهدیداتش استفاده مینماید.

 

 

این روزنامه در ادامه ادعا می کند که یکی از حملات سایبری بزرگ ایران عملیات “ابابیل” بوده  که به یک گروه هکری شناخته شده به عنوان مبارزان سایبری عزالدین قسام نسبت داده شده است و در این باره می نویسد: «مقام های ارشد اطلاعاتی غربی و کارشناسان امنیت سایبری بر این باورند که این حملات مداوم علیه بانک های امریکایی کار ایران بوده است.»

 

 

در ماه مارس سال جاری میلادی نیز وزارت دادگستری امریکا اتهاماتی را علیه هفت ایرانی مطرح کرد و گفت که آنان در ارتباط با ایران بوده اند. “جان هالت کوئیست” مدیر بخش تجزیه و تحلیل سایبری در “آی سایت” نیز گفته است که این حملات به نوعی زهر چشم ایران از دشمنان خود بوده اند.

 

 

این نشریه در پایان گزارش خود نیز به نقل از یک شرکت امنیت سایبری به نام “سایلنس” می نویسد: « ایران “چین جدید” در عرصه اقدامات تهاجمی در فضای سایبری است.» و در این باره اشاره می کند که هکرهای ایرانی توانایی این را دارند تا حملات شدید و موثری را علیه بخش های نفتی و گازی و فرودگاه ها و خطوط هوایی نسبت به چین سازماندهی کنند.

 

انتهای پیام/

منبع:جام

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715