یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
 ظریف به نمایشگاه هولوکاست دعوت نیست   

دبیر مسابقه بین المللی هولوکاست گفت:محمد جواد ظریف گفت که ما به افتتاحیه مسابقه بین المللی کاریکاتور هولوکاست نمی رویم و من باید بگویم که به خاطر مواضع وزیر امور خارجه نسبت به این مسابقه، وی را اصلا دعوت نمی کنیم.

به گزارش ندای اصفهان ،مجله «نیویورکر» بامداد سه‌شنبه متن مصاحبه محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران با این مجله آمریکایی را بر روی خروجی خود قرار داد.

 

ظریف در این مصاحبه در پاسخ به سوال «رابین رایت» خبرنگار نیویورکر در مورد برگزاری نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست توسط ایران، گفت: «نه، این ایران نیست. این نمایشگاه توسط دولت ایران کنترل نمی‌شود و توسط دولت هم تائید نشده است.»

 

وی در مورد اینکه او و رئیس‌جمهور سال جدید را به یهودیان تبریک گفته‌اند، گفت: «خوب، ما به افتتاحیه آن فستیوال (نمایشگاه هولوکاست) نخواهیم رفت.

 

در پی اظهارات محمد جواد ظریف درباره نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست به سراغ دبیر این مسابقه بین المللی رفتیم.

 

مسعود شجاعی طباطبایی، دبیر نمایشگاه کاریکاتور هولوکاست در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان در خصوص اظهارات اخیر محمد جواد ظریف گفت: محمد ظریف گفت که به افتتاحیه این نمایشگاه نمی آید و من باید بگویم ما وی را دعوت نمی کنیم.

 

وی افزود: اینکه محمد جواد ظریف، بحث خشونت طلب ها را مطرح می کند و با اتفاق هولوکاست قابل قیاس شده که یک مقایسه کاملا اشتباه است و وزیر امور خارجه کشورمان بحث خشونت طلبی را مطرح می کند ما به دنبال این هستیم که منشا اتفاقاتی که منجر به خشونت طلبی و افراط گرایی، هجمه و نژاد پرستی می شود را مطرح و معرفی کنیم.

 

شجاعی طباطبایی بیان کرد: این مسابقه در پی اثبات بحث هولوکاست نیست؛ در پی این است که مطرح کند که تاوان هولوکاست را چرا باید مردم مظلوم فلسطین بدهند.

 

وی افزود: هدف از برگزاری نمایشگاه نشان دادن چهره واقعی اسرائیل است که اینها با بهانه ای تحت عنوان هولوکاست در سال ۱۹۴۸ کشور فلسطین را اشغال کردند. با برپایی این نمایشگاه سعی داریم چهره پوشالی رژیم صهیونیستی را معرفی کنیم.

 

شجاعی طباطبایی خاطر نشان کرد: باید بگویم خیلی جدی پیگیر برگزاری این نمایشگاه و مسابقه بین المللی  هستیم.

انتهای پیام/

منبع:میزان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق