سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸

عضو انجمن لوازم خانگی مطرح کرد

تقاضای شرکت‌های خارجی برای تولید لوازم خانگی در ایران

یک عضو انجمن لازم خانگی با بیان این که در حال حاضر شرکت‌های اروپایی و آسیایی تمایل زیادی به تولید محصول در بازار ایران دارند، گفت: کارت اعتباری خرید کالا به طور حتم تأثیرچندانی در بازار لوازم خانگی نخواهد داشت و در مقطعی این بازار را به حاشیه برد.

به گزارش ندای اصفهان ، حسین اسحاقی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه پتانسیل‌هایی در بازار لوازم خانگی از جمله موضوع ازدواج وجود دارد، اظهار داشت: همین پتانسیل‌ها باعث شده علاوه بر رکود در بازار، فروش در این مورد انجام شود.

این عضو انجمن لوازم خانگی ادامه داد در سال نیاز کشور به ماشین لباسشویی 1.6 میلیون دستگاه است که از این میان پتانسیل خرید 600 تا 700 هزار دستگاه ماشین لباسشویی بابت خرید جهیزیه وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه بیشترین آسیب رکود بازار در بخش لوازم خانگی متوجه شرکت‌های کوچک است، افزود: من رکود را انکار نمی‌کنم اما 50 درصد پتانسیل لوازم خانگی مربوط به ازدواج بوده و 15 تا 20 درصد به تعویض لوازم خانگی و نقدینگی مردم ارتباط دارد.

این عضو انجمن لوازم خانگی اضافه کرد: برخی از مردم به علت مشکلات مالی نتوانسته‌اند خریدهای خود را انجام ندهند ولی کسی  در این شرایط رکود ازدواج خود را به تأخیر نیانداخته و خرید جهیزیه انجام شد و همین موضوع باعث شد تا فروش در این حوزه انجام شود.

اسحاقی در رابطه با تأثیر اجرای کارت اعتباری خرید کالای ایرانی برای رفع رکود در سطح جامعه، گفت: به نظر من واقعیت این است که اعلام اجرای این طرح تأثیری نمی‌تواند بر بازار بگذارد. البته بیان آن تأثیرات در سطح بازار گذاشت و بازار در حاشیه قرار گرفت البته این موضوع در همان زمان محدود ایجاد شد. به اعتقاد من اقدامات دولت برای خروج از رکود به نفع خودروسازان تمام شد.

وی با گلایه از اینکه در 30 سال اخیر در تولید برند کار چندانی در کشور آن هم در حوزه لوازم خانگی انجام نشده است، گفت: این موضوع در حالی است که در دنیا برندسازی‌های مناسبی انجام و تحت قالب تبلیغات مختلف به بازار معرفی می‌شود. یکی از موانع ایجاد برندسازی در ایران را باید سخت‌گیری‌های بی‌خود دانست که همین موضوع باعث شده تا نتوان برند داخلی موفق صادر کنیم.

این عضو انجمن لوازم خانگی در خصوص حضور شرکت‌های خارجی در بازار لوازم خانگی نیز اظهار داشت: شرکت‌های خارجی با توجه به پتانسیل بالای بازار ایران نمی‌خواهند این بازار را از دست بدهند به همین منظور تلاش زیادی برای شراکت با تولیدکنندگان ایرانی دارند. در این میان ما نیز باید برای تصاحب بازارهای بین‌المللی اقدام مناسب را انجام دهیم.

اسحاقی اضافه کرد: متأسفانه بخشی از محصولات عرضه شده در بازار بانه داخلی هستند و مردم با این تصور که جنس خارجی را خریداری می‌کنند در این بازار اقدام به خرید محصولات مورد نیاز خود می‌نمایند درحالیکه برخی محصول ایرانی را تغییر برند داده و به اسم خارجی به مردم می‌فروشند.

وی در ادامه صحبت‌های خود با اعلام اینکه ترکیه در حوزه صادرات 20 سال از ما جلوتر است، افزود: صادرات به این کشور بسیار سخت است البته درصددیم تا محصولات خود را به منطقه جنوب خلیج فارس که عربستان بزرگترین بازار به شمار می‌آید صادر کنیم. در کنار آن کشورهای همسایه از جمله افغانستان و عراق نیز می‌تواند به عنوان یکی از بازارهای هدف قرار گیرد.

این عضو انجمن لوازم خانگی با بیان اینکه اکثر شرکت‌های خارجی خواستار تولید محصولات خود آن هم توسط تولیدکننده داخلی در ایران هستند، تصریح کرد: آنها نمی‌توانند در ایران کارخانه‌ای بخرند و بیشتر به جای سرمایه‌گذاری از ظرفیت تولید داخل استفاده کرده و اقدام به تولید محصولات با برند خود نمایند. در کنار این موضوع تولیدکنندگان می‌توانند ضمن استفاده از پتانسیل خود با تولید محصولات داخلی اقدام به تولید محصولات خارجی نیز نمایند.

اسحاقی با اعلام اینکه درگیری‌های نظامی در شمال آفریقا باعث شده تا صادرات محصول با توجه به پتانسیل لازم با مشکلاتی روبرو شود، گفت: تولیدکنندگان بزرگ لوازم خانگی با افزایش قیمت دلار و هزینه‌های تولید با مشکلاتی روبرو شدند و جهت رفع آنها با تغییر برخی سیاست‌گذاری‌ها اقدام به تولید محصولات باکیفیت اما ارزان کردند تا بتوانند در بازار محصولات خود را به فروش برسانند.

وی در ادامه صحبت‌های خود تصریح کرد: مشارکت شرکت‌های خارجی در تولید محصول که تمایل چندانی به شراکت با تولیدکنندگان ایرانی نداشتند حتی می‌گفتند در این سالن‌های رنگ می‌توانید محصولات ما را تولید کنند اما امروز خوشبختانه توانمندی تولید داخل بالا رفته و آنها با کمال میل خواستار شراکت با تولیدکنندگان داخلی هستند.

این عضو انجمن لوازم خانگی با اشاره به اینکه شرکت‌های خارجی در تولید محصول در ایران برخی قطعات محصول را خود آورده و برخی دیگر در ایران تأمین می‌شود، افزود: در حال حاضر برندهای مطرح اروپایی و آسیایی خواستار شراکت با تولیدکنندگان داخلی هستند این موضوع هر روز در حال افزایش است که باید در این رابطه ضمن اعلام سیاستگذاری‌های مناسب به تقویت بازارهای صادراتی برای محصولات خود تمرکز کنیم.

وی در خاتمه از تولید نسل جدید ماشین لباسشویی با موتور اینورتر در شرکت پاکشوما خبر داد و گفت: تولید این محصول در کاهش هزینه‌های انرژی نقش موثری را ایفا می‌کند و قیمت آن یک سوم ارزانتر از محصول مشابه خارجی آن است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715