جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
شهردار اصفهان
 راهکارهای شهرداری اصفهان برای آبیاری فضای سبز/بهره‌برداری از پساب جنوب اصفهان‌   

شهردار اصفهان گفت: در بحث استفاده از پساب در آبیاری فضای سبز اقدامات خوبی صورت گرفته و در این راستا در یک ماه آینده پساب جنوب اصفهان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ندای اصفهان ،مهدی جمالی‌نژاد درباره روند اجرایی طرح کمربند سبز ‌اظهار داشت: به‌دلیل اینکه در سال‌های اخیر در اصفهان شاهد خشک‌سالی بوده‌ایم، روند تکمیل کمربند سبز اصفهان به خوبی پیش نرفته و تنها کاری که در حال حاضر می‌توان انجام داد حفظ هلال‌های ایجاد شده در شهر اصفهان است.

وی افزود: با توجه به نیازهای کمربند سبز آب مورد نیاز مسیر کمربند باید تأمین شود که این مسئله باید در آینده با برنامه‌ریزی‌های لازم تأمین شود. با این حال در حال حاضر با توجه به خشک‌سالی موجود سعی بر این داریم تا با هلال‌های سبز و نگهداری هلال‌های موجود قسمت‌هایی از آن را حفظ کنیم.

شهردار اصفهان در پاسخ به سؤالی درباره توزیع متوازن فضای سبز در محلات اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات کمبود بارندگی توسعه فضای سبز حجمی را در دستور کار قرار داده‌ایم و توسعه فضای سبز عمودی یا درختکاری را جایگزین فضای سبز افقی و چمن‌کاری کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: در راستای توسعه فضای سبز عمودی نیز سعی بر این شده تا از درخت‌های مقاوم در برابر خشک‌سالی استفاده کنیم و در عین حال در سازمان فضای سبز و پارک‌ها نیز بر روی گل‌هایی تحقیق می‌شود که نیاز به کمترین دوره آبیاری دارند.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه باید در دوره خشک‌سالی بهترین راه‌حل‌ها را در نظر گرفت، گفت: تلاش ما بر این است تا خشک‌سالی را به عنوان یک موقعیت بدانیم و آن را بحران تلقی نکنیم به این دلیل که در حال حاضر در کشور و شهر اصفهان خشک‌سالی یک واقعیت بوده و باید با این واقعیت روبه‌رو شد.

وی بیان کرد: برای واقعیت خشک‌سالی باید روش‌ و راه‌حل‌های دانش‌بنیان را در پیش گرفت و با روش‌های مدرن و فناوری نوین کمترین آب مصرفی ممکن را در فضای سبز استفاده کرد.

شهردار اصفهان در پاسخ به سؤالی درباره استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز در اصفهان اظهار داشت: خوشبختانه در ۲ محور شمال و جنوب اصفهان در بحث پساب اقدامات خوبی شده و تا یک ماه دیگر از پساب جنوب بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: در محور شمال نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و در آینده‌ای نزدیک نیز درختکاری‌هایی که در ورودی شمال اصفهان و فلکه استقلال صورت گرفته با استفاده از پساب آبیاری می‌شود.

جمالی‌نژاد خاطرنشان کرد: پساب یکی از روش‌های خوبی است که می‌تواند در کوتاه مدت به بحران‌های آبی کمک‌رسان باشد و به نوعی در مدت زمانی مشخص با خشک‌سالی موجود به وسیله پساب مقابله کنیم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز