چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
زارع
 “دولت” هیچ لایحه‌ای در حوزه اقتصاد مقاومتی به مجلس تقدیم نکرده است   

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه متأسفانه دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی تاکنون لایحه‌ای را به مجلس تقدیم نکرده است، گفت:در حال حاضر همه زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی به‌جز اجرا فراهم است.

به گزارش ندای اصفهان ،رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مسئولین در تحقق اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی در سه حوزه سیاست‌گذاری و نقشه راه که توسط رهبر معظم انقلاب صورت گرفت، حوزه قانون گذاری که بر عهده مجلس است و حوزه اجرا که دولت مسئولیت آن را بر عهده دارد سه ضلع اجرای اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه متأسفانه دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی تاکنون لایحه‌ای را به مجلس تقدیم نکرده است، به نقش قوا در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود قوا در سه حوزه امنیت، تقنین و اجرا با یکدیگر هماهنگ باشند.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید با تأکید بر اینکه زیرساخت‌های اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور فراهم‌شده است، گفت:به وجه نفت به ۲۵ درصد رسیده و سهم نفت در اقتصاد کشور به حداقل رسیده است.

زارع افزود: در حال حاضر همه زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی به‌جز اجرا فراهم است و دلیل آن است که از تجربیات ارکان نظام همچون بسیج، سپاه و بخش خصوصی استفاده نمی‌شود و همه ارکان با یکدیگر در ارتباط نیستند.

وی در ادامه تاکید کرد: تولید توان پرداخت بهره بالای بانکی را ندارد و این نرخ بهره به نفع تاجران پول است، باید برای این موضوع فکر شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به آزاد سازی سه هزار میلیارد دلار پول بلوکه شده، گفت: دولت به جای انتظار دریافت این مبلغ باید هزار در هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور را مدیریت کند و نباید تنها سیاست کنترلی دولت سیاست انقباضی باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز