دوشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۶
مدیر کارگروه اجتماعی بسیج اقشار اصفهان
 طرح چگونگی اجرای امر به معروف توسط بسیج اقشار اصفهان تدوین شد   

مدیر کارگروه اجتماعی بسیج اقشار استان اصفهان گفت: طرح چگونگی اجرایی شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه توسط بسیج اقشار استان اصفهان تدوین شده و به زودی در مجمع بسیج استان ارائه می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ،قاسم سلمانی درباره تدوین طرح چگونگی اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت: این طرح با کسب نظر از صاحب‌نظران و تولید محتوا برای اجرایی شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تدوین شده است که راهکارهای اجرایی شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه احیاء امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و حفظ اسلام از جمله اهداف این طرح است، تصریح کرد: تدایبر و مستنداتی از قانون اساسی، منویات رهبر انقلاب و قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در این طرح ذکر شده است تا پشتوانه قانونی آن بیان شود.

مدیر کارگروه اجتماعی بسیج اقشار استان اصفهان با بیان اینکه دستورالعمل اجرایی ستاد امر به معروف کشور در آن لحاظ شده است، گفت: در این طرح آموزش و تربیت مربیانی که به مسائل فقهی موضوع و شرایط و مراتب آن آگاهی داشته باشند و ایجاد شبکه‌های ترویجی مردمی علاقه‌مند به احیاء امر به معروف و نهی از منکر در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به الزامات طرح چگونگی اجرایی شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه افزود: تشکیل شورای امر به معروف در همه دستگاه‌ها، تعامل بین دستگاه‌های اداری و نهادهای مردمی و حمایت از آمران، فرهنگ‌سازی و تولید محتوای متناسب نسبت به شرایط موجود و برای همگانی‌شدن امر به معروف و نهی از منکر از جمله الزمات این طرح برای اجرای آن به شمار می‌رود البته در این طرح آمده که آمر یا ناهی بودن یک شخص، برای انتخاب مدیران در دستگاه‌های مختلف به عنوان یک معیار معرفی شده است.

سلمانی بیان کرد: این طرح در شورای عالی بسیج و مجمع بسیج استان مطرح شده و رأی آورده است اما در جلسه بعدی برای ویرایش چهارم مطرح می‌شود و در صورتی که در این مجمع رأی بیاورد به‌عنوان یک پیشنهاد و دستور‌العمل در اختیار ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان قرار می‌گیرد.

مسئول طرح امر به معروف و نهی از منکر بسیج اقشار استان اصفهان با اشاره به تدوین چشم‌انداز بلند‌مدت و میان‌مدت این طرح افزود: این طرح در مدت ۱۸ ماه، توسط گروهی ۱۵ نفره در کارگروه اجتماعی بسیج اقشار استان با استفاده از نظرات صاحب نظرانی و یا تألیفات و مکتوبات آنان تدوین شده است. البته همزمان با تدوین این طرح، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس تصویب شد که پس از آن طرح ویرایش شد.

وی با اشاره به اسناد بالادستی و پیوست‌های استفاده شده در طرح چگونگی اجرای امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: ویژگی این طرح این است که وظیفه عمومی جامعه که امر به معروف است را توضیح می‌دهد و پیوست‌های قانونی و ابلاغ شده را به همراه دارد، از سوی دیگر این طرح به‌نوعی جامع است و نکته مبهمی برای اجرا ندارد و به‌خوبی می‌تواند به عنوان یک نقشه راه مطرح شود.

مدیر کارگروه اجتماعی بسیج اقشار استان اصفهان گفت: در گذشته نوعی موازی‌کاری در دستگاه‌های اجرایی دیده می‌شد که این طرح به‌گونه‌ای دیده شده است که از موازی کاری جلوگیری شود و این دستگاه‌ها هم‌افزا باشند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز