دوشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۶
حدادعادل در جمع خبرنگاران مطرح کرد
 نگرانی ائتلاف اصول‌گرایان از دخالت آشکار دولتی‌ها در انتخابات/ انتخاب رئیس مجلس از بین عارف و لاریجانی   

سخنگوی شورای مرکزی ائتلاف اصول‌گرایان گفت: در جلسه این شورا نگرانی از دخالت آشکار مسئولان دولتی در انتخابات مطرح شد و نمونه‌های متعددی هم مطرح شد.

به گزارش ندای اصفهان ،غلامعلی حدادعادل سخنگوی شورای مرکزی ائتلاف اصول‌گرایان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به جلسه روز گذشته شورای مرکزی ائتلاف اصول‌گرایان، اظهار داشت: این جلسه در محل جامعه روحانیت مبارز تشکیل شد و ۱۴ نفر از اعضا به‌ریاست آیت‌الله موحدی‌کرمانی در این جلسه حضور داشتند.

وی از ادامه فعالیت شورای ائتلاف اصول‌گرایان خبر داد و افزود: در این جلسه نظر تمام اعضا بر ادامه فعالیت شورای ائتلاف اصول‌گرایان حول محور «وحدت اصولگرایان» بود، یعنی نظر اعضای شورا این بود که با پایان انتخابات، پایان فعالیت شورای ائتلاف اصولگرایان محسوب نمی‌شود و شورا فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

سخنگوی شورای مرکزی ائتلاف اصول‌گرایان گفت: موضوع اصلی بحث در جلسه روز گذشته برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود و اعضای شورا بر اهمیت این مرحله و تأثیر آن در شکل‌گیری و ترکیب مجلس دهم تأکید کردند و ضرورت حضور مردم در حوزه‌هایی که به مرحله دوم رسیده نیز مورد تأکید قرار گرفت.

حدادعادل ادامه داد: در جلسه شب گذشته شورا از عموم مردم در سطح کشور به‌سبب حضور در انتخابات و به‌دلیل رأیی که به نامزدهای اصولگرا دادند، تشکر کرد و از اینکه در مرحله اول اکثریت نمایندگان مجلس از بین نامزدهای اصولگرا انتخاب شدند، شورای ائتلاف از مردم و اعتماد آنها به اصولگرایان قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه شورای ائتلاف اصولگرایان خواهان حضور کیفی مردم در مرحله دوم مجلس دهم شد، یادآور شد: امیدواریم در این مرحله نیز مردم با انتخاب اصولگرایان بتوانند مجلسی در مسیر اهداف امام و رهبری داشته باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: در این جلسه از نامزدهای اصولگرایی که به مرحله دوم انتخابات نرسیدند درخواست شد تا از طرفداران خود بخواهند در مرحله دوم به نامزد اصولگرایی که مطرح شده، رأی بدهند.

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان اظهار داشت: در جلسه شورای ائتلاف اصولگرایان خواسته شده که همه اصولگرایانی که در مرحله اول با همدیگر رقابت داشتند با امکانات تبلیغی و طرفداران خود برای نامزد اصولگرایی که به دور دوم راه یافته فعالیت کنند. همچنین در این جلسه از مردم خواسته شد به نامزدهایی رأی دهند که قصدشان حل مشکلات واقعی مردم است.

حدادعادل ادامه داد:‌ در جلسه شورا از مردم خواسته شد به کسانی که می‌خواهند مسائل واقعی و مشکلات اقتصادی مردم را در حاشیه و تحت‌الشعاع قرار دهند، رأی ندهند و تأکید شد که مردم سعی کنند براساس شناخت دقیق از اشخاص و نامزدها رأی دهند و در رأیی که به نامزدها می‌دهند سابقه نامزدها را بررسی و به جریانات سیاسی که از نامزدها پشتیبانی می‌کنند، توجه کنند.

وی تصریح کرد: مردم حافظه سیاسی خود را به کار گرفته و بدانند کسانی که امروز ادعای پیروزی در انتخابات ۷ اسفند را کرده‌اند و دم از قانون می‌زنند، همان کسانی هستند که در انتخابات سال ۸۸ پا روی قانون گذاشته و عده‌ای را به تخریب اماکن عمومی دعوت و تشویق کردند و رعایت قانون را نکردند و فتنه به پا کردند؛ آنها حالا چهره عوض کرده و نقاب قانون‌مداری به صورت زده‌اند.

سخنگوی شورای مرکزی ائتلاف اصول‌گرایان با اشاره به اظهار نگرانی این شورا از دخالت مسئولان دولتی در انتخابات، تأکید کرد: در جلسه شورای ائتلاف اصولگرایان این اظهار نگرانی از دخالت آشکار مسئولان دولتی در انتخابات مطرح شد و نمونه‌های متعددی ذکر شد. برخی مسئولان باید بی‌طرفی خود را در اجرای انتخابات نشان دهند، اما آشکارا گرایش خود را به یک جریان سیاسی اعلام کرده و در مجامع مردم را به رأی دادن به نامزد یک جریان خاص دعوت می‌کنند و مسئولان استانی را تشویق می‌کنند که امکانات را در اختیار نامزدهای خاصی بگذارند.

حدادعادل گفت: شورای ائتلاف اصولگرایان از مقامات وزارت کشور، دولت و شورای نگهبان خواست نسبت به این موارد تخلف بی‌اعتنا نباشند.

وی ادامه داد: این موارد تخلفی به‌صورت متعدد در سطح کشور گزارش داده شد و نمونه‌های آشکار و پنهانی از دخالت مقامات دولتی در انتخابات مرحله اول وجود داشته که مقدمه‌ای برای دخالت صریح‌تر در مرحله دوم شده است. در جلسه شورای ائتلاف اصولگرایان تصریح شد مجلسی که نمایندگانش با دخالت و حمایت دولت انتخاب شوند، نمی‌تواند مجلس مستقلی باشد و از حقوق مردم دفاع کند. چنین مجلسی از تفکر انقلابی و روحیه جهادی به‌دور می‌باشد و دنباله‌روی دولت‌های بی‌اراده خواهد شد.

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان افزود: در جلسه شب گذشته یادآوری شد که برخی جریانات سیاسی که در گذشته برخی نمایندگان طرفدار دولت را به‌طعنه «وکیل‌الدوله» می‌نامیدند، امروز خودشان برای رأی آوردن به وکیل‌الدوله شدن افتخار کرده و دخالت برخی مسئولان این روند نادرست را تشدید می‌کند.

حدادعادل در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی تشکیل فراکسیون اصولگرایان در مجلس دهم، گفت: فراکسیون اصولگرایان بعد از مرحله اول جلساتی داشتند و هیئت مدیره موقت ۷نفره انتخاب شده که وظیفه آنها مدیریت اصولگرایان منتخب در مرحله گذاری که فاصله با تشکیل مجلس دهم است، بود و بعد از تشکیل رسمی مجلس و مشخص شدن ترکیب نهایی، فراکسیون اصولگرایان سازوکار نهایی خود را با رأی اصولگرایان پیدا خواهد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش “برنامه‌ای برای تشکیل فراکسیون رهروان دارید؟” گفت: یکی از مسائل مهم در آغاز مجلس دهم، انتخاب رئیس مجلس است که طبعاً یکی از دو گزینه آقایان لاریجانی و عارف مطرح خواهند شد و مورد نظر هستند و نتیجه تابع ترکیب مجلس دهم خواهد بود و بعید است که الگوی مجلس دهم در تشکیل فراکسیون‌ها در مجلس دهم قابل تقلید و تکرار باشد.

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان ابراز کرد: در جلسه روز گذشته گزارشی از سفر چهره‌های اصول‌گرا به استان‌ها ارائه شد و این چهره‌ها بیشتر به حوزه‌هایی که نمایندگان اصول‌گرا به دور دوم رسیده‌اند، سفر کرده در جلسات سخنرانی و توجیه مردم حضور داشتند.

حدادعادل با اشاره به فضاسازی جریان رقیب در مرحله دوم انتخابات مجلس، گفت: عده‌ای پیام داده و به‌گونه‌ای وانمود می‌کنند که انگار در انتخابات ۷ اسفند اصلاح‌طلبان پیروزی قاطعی داشتند و مجدداً می‌خواهند در روز ۱۰ اردیبهشت نیز همان پیروزی را تکرار کنند. برخی تهران را برابر همه ایران می‌دانند و ما باید تأکید کنیم ایران فقط تهران نیست و در تهران نیز با یک تفاوتی جزئی به پیروزی رسیدند.

وی در همین خصوص در پایان یادآور شد: امروز آقایان می‌گویند که “ما در مرحله اول انتخابات پیروز شده‌ایم و از مردم می‌خواهیم که این پیروزی را در مرحله دوم به پایان برسانند”.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز