دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: ورزشي
چاپ خبر
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۶
 فیفا هم با میزبانی ایران مخالفت کرد/ تهدید عراقی ها به شکایت   

فیفا هم مانند کنفدراسیون فوتبال آسیا با میزبانی ایران و درخواست عراقی ها در رقابت های مقدماتی جام جهانی مخالفت کرد.

به گزارش ندای اصفهان ، تیم ملی فوتبال عراق در مرحله نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی با عربستان در یک گروه قرار گرفته اما با توجه به اینکه فیفا به دلیل ناامنی، عراق را از میزبانی محروم کرده است، آنها ایران را به عنوان میزبان بازی‌های خود انتخاب کردند.

از سوی دیگر، فدراسیون فوتبال عربستان پس از اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا را متقاعد کرد که بازی های نمایندگان این کشور با ایران در کشوری بی طرف برگزار شود، به دنبال راهی بود تا در مسابقات مقدماتی جام جهانی هم به ایران نرود.
پس از اینکه عراق بر میزبانی ایرانی ها در مسابقات مقدماتی جام جهانی اصرار کرد، بار دیگر جوسازی های عربستانی ها  آغاز شد تا به هر ترتیبی شده اثبات کنند ایران کشوری ناامن است و حاضر نیستند در این کشور به میدان بروند.
یحیی کریم عضو فدراسیون فوتبال عراق در گفت و گویی که با سایت عربی الکوره داشت گفت: فیفا با درخواست فدراسیون فوتبال عراق برای انتخاب ایران به عنوان میزبان بازی‌هایش مخالفت کرده است، اما او هم‌چنان تاکید دارد که عراق چنین تصمیمی را قبول نخواهد کرد.
وی در ادامه گفت: فیفا رسما با درخواست میزبانی بازی‌های ما در ایران مخالفت کرده است و از فدراسیون فوتبال عراق خواسته است تا کشور جدیدی را برای میزبانی خود انتخاب کند.
**پافشاری عراقی ها بر میزبانی ایران باوجود اعلام رای فیفا
نکته جالب توجه اینجاست که رای فیفا هم عراقی ها را متقاعد نکرده است و نمی خواهند دست روی دست بگذارند،  عضو فدراسیون فوتبال عراق در این باره گفت: ما به چنین تصمیمی اعتراض داریم و شکایت خود را به صورت رسمی اعلام خواهیم کرد، اگر فیفا دوباره با اعتراض ما مخالفت کند که دادگاه عالی داوری ورزش شکایت می کنیم و همه تلاش خود را به کار می گیریم تا این ظلم را از میان برداریم.
**جلسه اضطراری وزارت ورزش عراق
وزرات ورزش عراق اعلام کرد امروز جلسه‌ای اضطراری برگزار می کند تا درخصوص رای فیفا و AFC مبنی بر منع عراق از میزبانی تهران تصمیم گیری کند. نظر عراقی ها این است که برای احقاق حقشان به دادگاه بین المللی ورزش(CAS) شکایت می‌کنند.
**بیانیه تند عراقی ها
فدراسیون فوتبال عراق درخصوص رای ظالمانه فیفا بیانیه صادر کرد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: هواداران ورزش عراق؛ ای عدالت‌خواهان در تمام دنیا؛ بار دیگر نمی‌گوییم که کنفدراسیون فوتبال آسیا ما را سورپرایز کرد بلکه آنها به ظلم خود نسبت به عراق و ورزش ما ادامه دادند. هدف آنها خفه کردن ورزش عراق است. طبق اعلام AFC ما نمی‌توانیم ایران را به عنوان زمین خود برای بازی در دیدارهای نهایی انتخابی جام جهانی، انتخاب کنیم.  عربستانی‌ها نمی‌توانند وارد ایران شود ولی نمی‌دانیم چطور سایر تیم‌ها و هوادارانشان که با ایران همگروه هستند می‌توانند به این کشور بروند … اگر ایران مشکل دارد چرا کشورهای قطر، چین، کره جنوبی، ازبکستان و سوریه بدون مشکل در ایران بازی می‌کنند؟
در بخش پایانی این بیانیه هم به پیگیری این حق از طریق فیفا و دادگاه CAS اشاره شده است.
فیفا هم با میزبانی ایران مخالفت کرد/ عراق همچنان پای حرفش می ماند
انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز