جمعه ۰۳ آذر ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: ورزشي
چاپ خبر
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۴
مدیرعامل باشگاه مقاومت اصفهان
 افتتاح چندین ذکرخانه در شهرستان‌ها/ تقویت زیرساخت‌های ورزش‌های اصیل ایرانی در اصفهان   

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مقاومت اصفهان با بیان اینکه تقویت زیرساخت‌های ورزش‌های اصیل ایرانی در اصفهان در دستور کار قرار دارد، گفت: با حمایت سپاه صاحب الزمان (عج) چندین ذکرخانه در شهرستان‌های استان اصفهان راه اندازی می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ،سرهنگ علی قاسمی با اشاره به برنامه‌های باشگاه مقاومت اظهار داشت: در راستای سیاست‌ها و اهداف خود به دنبال این هستیم تا علاوه بر ادامه فعالیت در  رشته پهلوانی در رده سنی بزرگسالان تیم‌های پایه را نیز تشکیل دهیم و در مسابقاتی که فدراسیون برگزار می‌کند شرکت کنیم.

وی افزود: تقویت و توسعه زیر ساخت‌های ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای نیز از اهداف مدنظر ما است و در همین راستا چندین ذکر خانه با حمایت‌های محلی هر شهرستان و سرمایه گذاری سپاه صاحب الزمان (عج) افتتاح می‌شود.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مقاومت اصفهان بیان کرد: برگزاری مسابقات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای از رده سنی نونهالان تا بزرگسالان در دستور کار است تا انگیزه‌ای برای علاقه مندان و بسیجیان ایجاد شود و استعدادهای خود را در این عرصه بروز دهند.

وی گفت: ما در ۲۵ رشته ورزشی فعالیت می‌کنیم که یکی از این رشته‌ها، ورزش جذاب پهلوانی و زورخانه‌ای است، بارها مقام معظم رهبری درباره این رشته صحبت کرده‌اند و تذکراتی را نیز داده‌اند تا این رشته ورزشی را در بین ورزشکاران توسعه  دهیم.

قاسمی با بیان اینکه نیاز است که برای توسعه این رشته ورزشی فرهنگسازی شود، تصریح کرد: خصوصیاتی در این ورزش کهن ایرانی نهفته است که ارزش‌ها را در زندگی جوانان نهادینه کرده و آنها را با روح جوانمردی و فتوت آشنا می‌کند.

وی با بیان اینکه با امکانات مکفی که در اختیار داریم به رشته‌های ورزشی اصیل ایرانی می‌پردازیم، افزود: برای نهادینه کردن ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای  باید آموزش و پرورش در این رشته ورود کرده و برای دانش آموزان زمینه آشنایی با ورزش ملی و میهنی را ایجاد کند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری چشمه سار
پایگاه خبری چشمه سار
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق