پنج شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: ورزشي
چاپ خبر
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۴
مدیرعامل باشگاه مقاومت اصفهان
 افتتاح چندین ذکرخانه در شهرستان‌ها/ تقویت زیرساخت‌های ورزش‌های اصیل ایرانی در اصفهان   

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مقاومت اصفهان با بیان اینکه تقویت زیرساخت‌های ورزش‌های اصیل ایرانی در اصفهان در دستور کار قرار دارد، گفت: با حمایت سپاه صاحب الزمان (عج) چندین ذکرخانه در شهرستان‌های استان اصفهان راه اندازی می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ،سرهنگ علی قاسمی با اشاره به برنامه‌های باشگاه مقاومت اظهار داشت: در راستای سیاست‌ها و اهداف خود به دنبال این هستیم تا علاوه بر ادامه فعالیت در  رشته پهلوانی در رده سنی بزرگسالان تیم‌های پایه را نیز تشکیل دهیم و در مسابقاتی که فدراسیون برگزار می‌کند شرکت کنیم.

وی افزود: تقویت و توسعه زیر ساخت‌های ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای نیز از اهداف مدنظر ما است و در همین راستا چندین ذکر خانه با حمایت‌های محلی هر شهرستان و سرمایه گذاری سپاه صاحب الزمان (عج) افتتاح می‌شود.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مقاومت اصفهان بیان کرد: برگزاری مسابقات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای از رده سنی نونهالان تا بزرگسالان در دستور کار است تا انگیزه‌ای برای علاقه مندان و بسیجیان ایجاد شود و استعدادهای خود را در این عرصه بروز دهند.

وی گفت: ما در ۲۵ رشته ورزشی فعالیت می‌کنیم که یکی از این رشته‌ها، ورزش جذاب پهلوانی و زورخانه‌ای است، بارها مقام معظم رهبری درباره این رشته صحبت کرده‌اند و تذکراتی را نیز داده‌اند تا این رشته ورزشی را در بین ورزشکاران توسعه  دهیم.

قاسمی با بیان اینکه نیاز است که برای توسعه این رشته ورزشی فرهنگسازی شود، تصریح کرد: خصوصیاتی در این ورزش کهن ایرانی نهفته است که ارزش‌ها را در زندگی جوانان نهادینه کرده و آنها را با روح جوانمردی و فتوت آشنا می‌کند.

وی با بیان اینکه با امکانات مکفی که در اختیار داریم به رشته‌های ورزشی اصیل ایرانی می‌پردازیم، افزود: برای نهادینه کردن ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای  باید آموزش و پرورش در این رشته ورود کرده و برای دانش آموزان زمینه آشنایی با ورزش ملی و میهنی را ایجاد کند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق