پنج شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۴
عضو اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستبافت اصفهان مطرح کرد
 صادرات فرش دستبافت به صفر رسیده است/ اثر منفی رکود بر صادرات فرش دستبافت   

عضو اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستبافت اصفهان گفت: بحث اقتصادی فرش دستبافت دچار رکود شده و صادرات این هنر ارزشمند به صفر رسیده است.

به گزارش ندای اصفهان ،سعید عصاچی پیرامون وضعیت کارگاه‌های تولید فرش دستباف در اصفهان اظهار داشت: در دسته‌بندی متصدیان تولیدکننده فرش دستبافت ۳ دسته تک‌بافی، کارگاه‌های ۱۲نفره و کارگاه‌های متمرکز وجود دارد که در استان اصفهان بافت فرش دستبافت به‌صورت تک‌بافی و توسط بافندگان در منازل انجام می‌شود.

وی افزود: هم‌چنین ۵ کارگاه متمرکز در استان وجود دارد که زیرمجموعه اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستبافت قرار دارند و درمجموع در شهر اصفهان بیش از ۴۰ هزار نفر به تولید فرش دستبافت مشغول هستند.

عضو اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستبافت اصفهان با اشاره به وضعیت تولید و فروش فرش دستبافت تصریح کرد: به‌دلیل مسائلی همچون تحریم‌ها‌ و رکود موجود در بازار، بحث اقتصادی فرش دستبافت هم دچار رکود شده و صادرات این هنر ارزشمند به صفر رسیده است.

وی درباره فروش داخلی فرش دستبافت گفت: رکود اقتصادی موجود در کشور روی فروش فرش دستبافت اثر منفی زیادی گذاشته است زیرا فرش دستبافت یک کالای مصرفی نیست و اصولاً در اولویت خرید و نیاز مردم محسوب نمی‌شود.

عصاچی راجع به بیمه قالی‌بافان اصفهانی بیان کرد: از ۱۷ مهر سال ۹۳ سازمان تأمین اجتماعی افراد جدید قالی‌باف را بیمه نکرده است و از همان تاریخ به هر بهانه‌ای بیمه قالی‌بافان را قطع می‌کند که امید داریم با برنامه‌ریزی سازوکاری مناسب حق بیمه قالی‌بافان پرداخت شود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری چشمه سار
پایگاه خبری چشمه سار
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق