جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۳
 تقویت روابط تجاری اصفهان و هنگ کنگ   

نشست بررسی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری اصفهان و هنگ کنگ در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

به گزارش ندای اصفهان ،عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت:استان اصفهان با ۵ میلیون نفر جمعیت ،۷۰ شهرک صنعتی و استقرار ۸ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و معدنی می تواند همکاری نزدیکی با مرکز تجارت هنگ کنگ داشته باشد.

قاسم علی جباری گفت:در دوران تحریم، ایران توانسته در بخش های صنعتی به دستاوردهای قابل توجهی دست پیدا کند و در دوران پساتحریم خواستار توسعه روابط تجاری با کشورهای آسیایی هستیم.

وی صنعت گردشگری را یکی از مهمترین موضوعات همکاری اصفهان و هنگ کنگ برشمرد و گفت:تبادل گردشگر و سرمایه گذاری در زیرساخت های اقامتی می تواند از جمله محورهایهای فعالیت دو طرف باشد.

پری فونگ مدیر منطقه خاورمیانه و آفریقای شورای توسعه همکاری های تجاری هنگ کنگ دراین نشست گفت:هنگ کنگ به عنوان یک منطقه خودمختار سیاسی شناخته می شود که بر اساس سیستم اقتصادی و حقوقی انگلستان طراحی شده و سیاست خارجی آن توسط دولت چین تدوین می شود.

وی با اشاره به جمعیت ۷ میلیون نفری هنگ کنگ گفت:هدف از سفر هیات هنگ کنگی به ایران شناساندن توانمندی های این منطقه به سرمایه گذاران و بازرگانی اصفهان است تا در دوران پساتحریم شاهد توسعه روابط تجاری بین هنگ کنگ و اصفهان باشیم .

وی حضور نمایندگی اغلب شرکت های بین المللی در هنگ کنگ را یکی از مزیت های این منطقه در توسعه روابط تجاری بین المللی دانست .

انتهای پیام/

منبع:خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق