یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۲
 تفاهم‌نامه فرهنگی و آموزشی ایران و سوریه امضا شد   

تفاهم‌نامه پیوستی ایران و سوریه برای پذیرش دانشجو از سوی هر دو کشور در در تمامی رشته‌ها و در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، امضا شد.

به گزارش ندای اصفهان ،با حضور محمدرضا شیبانی، سفیر و مصطفی رنجبرشیرازی، رایزن فرهنگی ایران در سوریه و همچنین ماردینی، وزیر آموزش عالی سوریه، آخرین تفاهم‌نامه پیوستی ایران و سوریه برای پذیرش دانشجو از سوی هر دو کشور در در تمامی رشته‌ها و در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، امضا شد.

در آغاز مراسم امضای این تفاهم‌نامه، وزیر آموزش عالی سوریه در سخنانی از حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از کشور سوریه و به خصوص از حمایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، دولت و مردم ایران قدردانی کرد.

پس از آن  شیبانی، سفیر کشورمان در دمشق نیز با بیان سخنانی اظهار کرد: ایران حمایت کشور سوریه در ایام جنگ تحمیلی عراق را فراموش نکرده است؛ بنابراین امروز به پاسداشت خدمات گذشته سوریه و حمایت جدی این کشور از مقاومت اسلامی، آرزوی ایجاد پل ارتباطی بین دو کشور در تقویت و توسعه جایگاه آموزشی و فرهنگی میان دو کشور دوست را در درون خویش پرورانده و امروز از طرف وزیر آموزش عالی ایران این تفاهم‌نامه را امضا می‌کنیم.

شیبانی همچنین با اشاره به سابقه وجود کرسی‌های ایران‌شناسی، مراکز آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌های حلب، دمشق، لاذقیه و حمص، درخواست کرد تا رؤسای این دانشگاه‌ها با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در سوریه بتوانند بر تقویت این بخش‌ها، تلاش کنند.

سفیر کشورمان در ادامه آرزوی خود را ضرورت گسترش زبان فارسی حتی در مقاطع دبیرستان‌های کشور سوریه عنوان کرد و اطمینان داد که این موضوع توسط رایزنی فرهنگی ایران محقق شود.

وی همچنین حضور پررنگ‌تر فرهنگی ایران در دانشگاه‌های سوریه در حوزه‌های فیلم، هنر، نمایشگاه صنایع دستی، کتاب و … با همکاری بیشتر وزارت آموزش عالی سوریه را مطرح کرد.

سپس، ماردینی، وزیر آموزش عالی سوریه در سخنانی دوباره، مسأله گسترش زبان فارسی را امری جدی و مورد تأیید نظام سوریه دانست و در مورد تقویت حضور فرهنگی ایران در دانشگاه‌های کشورش تأکید کرد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
فوری: استخدام مربی بینش مطهر (کلیک کنید)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز