ندای اصفهان

آغاز اجرای طرح لاگون های اضطراری در اصفهان

کدخبر: 34591
۳۰ فروردین ۱۳۹۵ در ساعت ۶:۴۲ ب.ظ

به گزارش ندای اصفهان،مدیر اجرای طرح های ناحیه آهنسازی و فولادسازی فولاد مبارکه ازاجرای طرح احداث لاگون های اضطراری مگامدول های شهید خرازی و بازیافت آب لجن و موادخبرداد.

مهرداد عبدالرحیم زاده با اشاره به اینکه لاگونهای اضطراری مگامدولهای شهید خرازی از۴ عدد حوضچه مربوط به ورودی لجن و۲ عدد حوضچه آرامش و یک پمپخانه تشکیل شده است افزود: باتحقق این طرح آب خروجی حاصل از آن برای مصرف در فرآیند احیاء مستقیم استفاده می شود .

وی با بیان اینکه ظرفیت هر حوضچه ۳ هزار و ۱۲۰ متر مکعب میباشد اظهار کرد: برای احداث لاگونها و جادههاوعملیات بتن ریزی نزدیک به ۳۷ هزار متر مکعب عملیات خاکبرداری و ۳۹۰ هزار کیلوگرم آرماتور برای فونداسیون و دیوارها و کف استفاده شده است.

عبدالرحیم زاده تصریح کرد: اینطرح به مدت ۶ ماه آغازشده که با پیشرفت فیزیکی ۶۵درصد همراه بوده است که با پیش بینی انجام شده کلیه فعالیتها تامرداد سال جاری به اتمام و بهرهبرداری می رسد.

رییس اجرای طرح های توسعه آهن سازی در ادامه، جلوگیری از پراکندگی و به هدر رفتن مواد قابل بازیافت و نهایتاً انتقال به گندله سازی، بازیافت آب لجن کلاریفایرها برای استفاده مجدد پروسس احیا مستقیم شهید خرازی و تسریع در انتقال لجن به لاگون های جدید احداث شده را از مزایای احداث این لاگون ها نام برد.

انتهای پیام/

منبع: yjc

برچسب‌ها: , , , , ,