جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
گزارش
 یارانه مستاجر، بازنشسته و بیمارخاص در فروردین قطع شده/میدری چه چیزی را تکذیب می کند؟   

در حالی معاون وزیر کار حذف یارانه‌ها در فروردین ۹۵ را تکذیب می کند که شماری از معترضین به حذف یارانه در فروردین که بازنشستگان، بیماران خاص و مستاجران در میان آنها بودند، روز گذشته در ساختمان وزارت کار تجمع کرده بودند.

به گزارش ندای اصفهان، حذف یارانه نقدی برخی شهروندان نیازمند به تازگی موجب اعتراض به وزارت کار و سازمان هدفمندی یارانه ها شده است . البته این موضوع تاکنون چندین بار تکرار شده است تا جایی که در سال ۹۴ پس از اعتراض این دسته افراد به وزارت کار یارانه برخی معترضان محروم شده مجدداً‌ وصل شد که شمار آنها به ۱٫۵ میلیون نفر می رسد.

طبق وعده مسئولان قرار بود یارانه هیچ کس در سال جاری قطع نشود ولی برخی از این افراد طی روزهای اخیر چندین بار حضوری به وزارت کار رفته اند و نسبت به روند قطع یارانه خود اعتراض داشته‌اند اما علی ربیعی سکانددار این وزارتخانه در حال حاضر سکوت کرده و پاسخگوی این افراد نبوده است.

وقتی پای صحبت برخی از این افراد می نشینیم بیان می‌کنند که با داشتن ۲ فرزند معلول در خانه یارانه آنها در فروردین ماه سال جاری قطع شده است و اعتراض خود را در سامانه به نشانی (yaraneh10.ir) ثبت کرده‌اند و امید به بازگشت این مبلغ پول اندک دارند.

* یارانه فروردین هیچ خانواری حذف نشده است

در حالی سید احمد میدری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید بر حذف نشدن عده ای از دریافت یارانه در فروردین ماه امسال دارد، اما خبرنگار تسنیم روز گذشته شاهد اعتراض عده ای در ساختمان وزارت کار به حذف یارانه شان در فروردین ماه بود. احمد میدری در پاسخ به این سوال که چرا برخی از خانوارها در فروردین ماه از لیست یارانه‌بگیران حذف شده‌اند اظهار داشت:‌در فروردین هیچ خانواری حذف نشده است و در صورت وجود چنین موضوعی قابل پیگیری است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در پاسخ به این سوال که ضریب خطای دولت طبق گفته بسیاری از کارشناسان در موضوع حذف یارانه‌ها بالا است،‌گفت: ضریب خطای حذف را با توجه به بانک‌های اطلاعاتی کاهش داده‌ایم اما به دلیل حجم اعتراضات بالا این امر ممکن است با کندی انجام شود.

خبرنگار تسنیم به میان معترضین به حذف یارانه رفت و گپ و گفتی با آنها داشت. پیرمردی در میان جمعیت خسته تر از بقیه به نظر می‌رسید، زمانی که علت مراجعه وی به وزارت کار را جویا شدیم، پاسخ داد: یارانه پسرم  قطع شده است. بیماری کلیه دارد و در حال حاضر در بیمارستان بستری است؛ زن و فرزندانش با یارانه روزگار می گذرانند، در حال حاضر یارانه اش قطع شده و وزارت کار هم پاسخ شفافی نمی دهد، راهکارهایی بر سر راهم می‌گذارد که انجام آن از عهده من خارج است.

پیرزنی که لباس کرُدی به تن دارد و با لهجه غلیظ کردی صحبت می کند هم معترض به حذف یارانه اش است. از اشک‌های چشمش متوجه غم و ناراحتی‌اش شدم. اما از آنجایی که با زبان او آشنا نبودم متوجه درخواست و تقاضا‌ وی نشدم ،دختر جوانی که کنار این مادر ایستاده بود، از وضعیت نامساعد زندگی شان می گوید. از بیماری پدر و حذف یارانه خانواده شان، از نداشتن هیچ گونه بیمه و بیماری سنگین برای خانواده . به خاطر ترس از طولانی شدن مدت قطع یارانه،با تمام سختی خود را به وزارت کار رساند تا درخواست وصل یارانه اش را داشته باشد.

فرد دیگری که به تازگی صاحب فرزند شده است، با اعتراض به حذف یارانه خود در فروردین ماه سال جاری گفت:  یک خانه کوچک و یک ماشین مدل پایین دارم .روزگارم به سختی می‌گذرد، نمی دانم به چه علت یارانه‌‌ام حذف شده است.  پس از چندین سال مستأجری و خانه به دوشی با وام و قرض خانه دار شدیم، اما اکنون یارانه ما قطع شده است.  اعتراض خود را در سامانه یارانه ۱۰ مربوط به ثبت و اطلاعات مربوط به ماشین و خانه به همراه قیمت آنها را داده است. در سایت پیامی داده بود که یارانه شما به دلیل مغایرت اطلاعات قبلی اعلامی حذف شده است.اما اصلاً اینطور نیست.

یک بازنشسته تأمین اجتماعی هم با گله از اینکه  دولت هیچ وقت توجه به بازنشستگان ندارد بیان می‌کند: ماهیانه یک میلیون تومان از تأمین اجتماعی مستمری می گیرم و شغل دیگری هم ندارم و با کمک فرزندانم زندگی می کنم و حتی به اسم خودم هم زمین و خانه‌ای ندارم و سفر خارجی هم نداشته، با این وضعیت وزارت کار و رفاه که مدام شعار حمایت از قشر بازنشستگان را می دهد، یارانه من و خانواده ام را در فروردین ماه حذف کرده  است.

 

تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز