چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
تکرار ادعاهای مضحک گذشته؛
 پارلمان عربی: حزب الله گروهی تروریستی است/ ایران به اشغالگری جزایر سه گانه اماراتی پایان دهد!   

پارلمان عربی روز یکشنبه با تکرار ادعاهای گذشته خود، مداخله مستقیم ایران و غیر مستقیم حزب الله را در امور کشورهای عربی محکوم کرد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، پارلمان عربی روز گذشته در پایان کار جلسه چهارم خود که در مقر اتحادیه عرب در قاهره برگزار شد، با تکرار ادعاهای واهی گذشته، مداخلات مستقیم ایران و غیر مستقیم حزب الله لبنان را در امور کشورهای عربی محکوم کرد و حزب الله را گروهی تروریستی خواند.
“احمد بن محمد جروان،” رئیس پارلمان عربی ادعا کرد: حزب الله، حزبی تروریستی است. اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی این مسأله را به توجه به مداخلات منفی این گروه در بسیاری از امور کشورهای منطقه تصویب کرده است.
وی در ادامه ادعاهای خود افزود: ما امیدواریم بطور کلی حزب الله سلاحش را علیه اسرائیل نشانه گرفته و یک نوع هماهنگی در حمایت از امنیت ملی عربی شکل بگیرد.
جروان همچنین در ادامه ادعاهای واهی خود از ایران خواست از مداخله در امور کشورهای عربی دست بکشد و به اصل حسن همجواری پایبند بماند. وی مدعی شد ایران باید به اشغالگری اش پایان دهد و در خصوص جزایر اماراتی اشغالی ! (تنب کوچک، تنب بزرگ و بوموسا) یا حاضر به مذاکره مستقیم شود و یا در دادگاه بین المللی کیفری (در لاهه) حضور یابد.
از سوی دیگر، پارلمان عربی از نامزدی “مروان برغوثی” برای کسب نامزدی نوبل حمایت کرد. مروان برغوثی از سیاستمداران و فرماندهان نظامی فلسطینی عضو جنبش فتح است که از سال ۲۰۰۲ به اتهام قتل ۴ صهیونیست و یک یونانی در زندان به سر می برد.
۱۱ مارس (۲۱ اسفند ۹۴) شورای وزرای خارجه کشورهای عربی در پایان نشست خود در مقر اتحادیه عرب در قاهره حزب الله را “سازمانی تروریستی” قلمداد کرد. دو ماه پیش از آن نیز وزرای کشور دولتهای عربی در پایان نشست شان در تونس حزب الله لبنان را گروهی تروریستی توصیف کردند.

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز